Basket League : Με παίκτη κλειδί τον Ράιλι ο ΠΑΟΚ νίκησε στο Λαύριο

Μέχρι και το τελευταίο περίπου λεπτό της αναμέτρησης στο Λαύριο ο Τζέιλεν Ράιλι δεν είχε καταφέρει να σκοράρει εντός παιδιάς μετρώντας 0/9 σουτ.

Ωστόσο στο τελευταίο ενάμισι λεπτό ευστόχησε σε δύο τρίποντα αλλά και ένα ζευγάρι βολών «υπογράφοντας» τη νίκη του ΠΑΟΚ με 75-70 επί του Λαυρίου για την 3η αγωνιστική της Basket League.

Αυτή ήταν η δεύτερη διαδοχική νίκη για τους Θεσσαλονικείς που πλέον έχουν ρεκόρ 2-1 σε αντίθεση με την ομάδα της Λαυρεωτικής που έχει αρχίσει τη χρονιά με 0-3.

Ο Γιανίκ Φράνκε ήταν ο πρώτος σκόρερ με 18 πόντους για τους νικητές, που είχαν ακόμη τον Χρήστο Σαλούστρο με 13 πόντους και 7 ριμπάουντ, αλλά και τον Νέιτ Ρένφρο με 11 πόντους και 12 ριμπάουντ. Για τους γηπεδούχους ο Αρ Τζέι Κόουλ τελείωσε με 14 πόντους, ο Σάβιον Φλαγκ με 12 ενώ οι Αλέξανδρος Νικολαΐδης και Σαχίντ Ντέιβις σημείωσαν από 11.

Τα δεκάλεπτα: 20-26, 35-40, 56-56, 70-75