Α1 Γυναικών : Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΟΚ

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας του ΓΑΣ Καματερού εκτός έδρας με 14-27, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής.

Στο πρώτο μέρος, μπορεί οι γηπεδούχες να πέτυχαν πρώτες δύο γρήγορα τέρματα, ωστόσο ο Δικέφαλος ανέβασε τον ρυθμό του και απάντησε με 0-5 σερί, 2-5. Στη συνέχεια ο ΠΑΟΚ συνέχισε να διατηρεί το προβάδισμα του, με τις γηπεδούχες να βγάζουν μία μικρή αντίδραση, μειώνοντας στο γκολ, 6-7. Οι παίκτριες του Δικεφάλου «έσφιξαν» την άμυνα τους, ενώ παράλληλα κυκλοφόρησαν την μπάλα με ταχύτητα, πετυχαίνοντας ένα 0-6 σερί, 6-13. Στο τελευταίο λεπτό του πρώτου μέρους, οι δύο ομάδες πέτυχαν από ένα τέρμα, με το 7-14 να είναι και τελικό σκορ για το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο, ο Δημήτρης Πελεκίδης μοίρασε τον χρόνο συμμετοχής στις αθλήτριες του, θέλοντας να «φρεσκάρει» την ομάδα του. Ο Δικέφαλος μπήκε καλύτερα στο πρώτο τέταρτο, και με γρήγορη ανάπτυξη και καλή άμυνα, πήρε διαφορά οκτώ τερμάτων 12-20. Συνεχίζοντας σε υψηλό τέμπο, ο ΠΑΟΚ πήρε και διψήφια διαφορά πέντε λεπτά πριν το τέλος, 13-24. Η εικόνα της αναμέτρησης δεν άλλαξε, με τον Δικέφαλο να παίρνει τη νίκη στο Καματερό με 14-27.

Πλέον, ακολουθεί η διακοπή λόγω των υποχρεώσεων της Εθνικής Ομάδας.