Γκολ και θέαμα από τα γήπεδα της Ευρώπης (vid)

Για τους ομίλους του Europa League η Γιουνάιτεντ νίκησε την Σέριφ 3-0 και η Αϊντχόφεν επιβλήθηκε της Άρσεναλ 2-0. Στο Βελιγράδι το γκολ του Μπακασέτα δεν ήταν αρκετό για να αποτρέψει την ήττα της Τραμπζονσπόρ από τον Ερυθρό Αστέρα με 2-1.

Το γκολ του Μπακασέτα με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο Βελιγράδι, δεν ήταν αρκετό για την Τραμπζονσπόρ. Ο Ερυθρός Αστέρας είχε προηγηθεί με τον Κατάι. Και ο Πέσιτς στο δεύτερο ημίχρονο έδωσε τη νίκη στον Ερυθρό Αστέρα.

Mε τον Κριστιάνο Ρονάλντο βασικό, η Μάνστεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε 3-0 της Σέριφ και προκρίθηκε στα νοκ άουτ ματς.

Ο Νταλότ άνοιξε το σκορ, για να κάνει το 2-0 ο Ράσφορντ . Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Κριστιάνο, εννέα λεπτά πριν από τη λήξη.

Νίκη για την Αϊντχόφεν στην Ολλανδία επί της Άρσεναλ με 2-0. Και τα δύο γκολ μπήκαν στην αρχή του δεύτερου ημιχρόνου με τον Φέεμαν να ανοίγει τον σκορ και τον Ντε Γιονγκ να κάνει το 2-0. Και οι δύο ομάδες συνεχίζουν στο Εuropa League.

Η Ρόμα προηγήθηκε με τον Εϊμπραχάμ μέσα στο Ελσίνσκι. Η φινλανδική ομάδα ισοφάρισε σε 1-1 με τον Χετεμάι.

Ο Ελ Σαράι έδωσε τη νίκη στην ιταλική ομάδα που υποδέχεται τη Λουντογκόρετς την τελευταία αγωνιστική και θέλει νίκη για να συνεχίσει στους 32.