Premier League : Απίστευτο “διπλό” της Μπρέντφορντ στο Etihad με γκολ στο 90+8′! (vid)

Άνω κάτω έκανε το πρωτάθλημα η Μπρέντφορντ, στην τελευταία αγωνιστική πριν τη διακοπή λόγω του Μουντιάλ του Κατάρ!

Την τέταρτη απώλειά της σε 14 παιχνίδια είχε η Μάντσεστερ Σίτι, αφού είδε την φοβερή Μπρέντφορντ να την σοκάρει στο 90’+8’ και να φεύγει με τεράστια νίκη (1-2) από το «Έτιχαντ».

«Μέλισσες»… τσίμπησαν την Μάντσεστερ Σίτι! Με τον φοβερό Τόνεϊ να σκοράρει δις, με το δεύτερο τέρμα να έρχεται στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μπρέντφορντ έφυγε με τεράστια «διπλό» από το Έτιχαντ και τέζαρε την ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα (1-2), η οποία έχει ήδη τέσσερις απώλειες (2 ισοπαλίες, 2 ήττες) σε 14 παιχνίδια στην Premier League.

Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γουαρδιόλα) : Έντερσον, Στόουνς, Ακάντζι, Λαπόρτ, Κανσέλο (87′ Άλβαρεζ), Ροντρίγκο, Ντε Μπρόινε, Γκιντογκάν, Μπερνάρντο, Φόντεν, Χάλαντ.

Μπρέντφορντ (Τόμας Φρανκ) : Ράγια, Ρόεσλεβ, Ζάνκα, Μι, Πίνοκ, Χένρι, Ονιέκα (87′ Ντα Σίλβα), Ζανέλντ (62′ Νόργκαρντ), Γένσεν, Εμπουεμό (74′ Γουϊσά), Τόνεϊ.