Handball Premier : Συνεχίζει τις υψηλές…πτήσεις ο Ζαφειράκης, 33-30 τον Δούκα

Ο Ζαφειράκης Ναουσας υπερασπίστηκε την έδρα του και πέτυχε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά επί του Δούκα με 33-30, για την 9η αγωνιστική της Handball Premier.

Οι δύο ομάδες σε όλη τη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου συμβάδιζαν στο σκορ με το πρώτο μισό να κλείνει 15-14 υπέρ των γηπεδούχων.

Στην επανάληψη ο Δούκας προηγήθηκε με 21-22 στο 42’, όμως ο Ζαφειράκης με επί μέρους σκορ 9-4 πέρασε μπροστά στο 54’ με τέσσερα τέρματα, 30-26.

Ο Ζαφειράκης διατήρησε τη διαφορά, παρά τις προσπάθειες των φιλοξενούμενων για να μειώσουν και οδηγήθηκε σε μια μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη με 33-30.

Κορυφαίος των νικητών ο Θεοδωρόπουλος με 10 γκολ και ακολούθησε ο Μίλοβιτς με 7 ενώ από τον Δούκα ο Στεφανίτσης πέτυχε 9 τέρματα.

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 3-3, 7-6, 10-9, 12-12, 15-14 (ημχ.), 19-18, 20-20, 22-22, 26-24, 30-27, 33-30.
Δίλεπτα 4-4, Πέναλτι: 8/8, 3/4.

Ζαφειράκης Νάουσας (Δεληγιάννης): Αθανασίου 1, Μπολας 3, Κανιζάι, Τζουβάρας, Τσαγκερας, Θεοδωρόπουλος 10, Μπουμπουπεντρας, Ροτζιος, Μιχαηλίδης 2, Μπιλιουρης, Αποστολίδης 1, Γαλίτης, Μιλοβιτς 7, Τσάτσας 4, Λόλας 5, Τσουκαλας.

ΑΣΕ Δούκα (Χαλκίδης): Παγιάτης 4, Χατσατουριαν, Μπατής, Τσακουρίδης 6, Παναγιώτου 4, Νικολινταης, Γερουλάνος, Αναστασίου 3, Ντούνης, Χαριτωνίδης, Γκασεβιτς 1, Κολλυρης, Πάνου 3, Δικαιούλιας, Στεφανίτσης 9, Μποροντάι.