Άνετη νίκη για την U19 της Βέροιας στο πρωτάθλημα της Super League 2 (photos)

Μια άνετη νίκη πέτυχε σήμερα (20/11) η Βέροια στο πρωτάθλημα U19 της SL2, επικρατώντας για την 3η αγωνιστική του Απόλλωνα Λάρισας με σκορ 3-0.

Η ομάδα της Ημαθίας άνοιξε το σκορ στο 25′ με σουτ του Καρασαρίδη μέσα από την περιοχή, σκορ με το οποίο οδηγήθηκαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες της Βέροιας δημιούργησαν και άλλες ευκαιρίες και κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους στο 65’με τον Τσέα που πλάσαρε τον αντίπαλο τερματοφύλακα (2-0).

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Γιαγτζίδης.

Ο Απόλλων Λάρισας κατέγραψε μία ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο αλλά το σουτ του Παρασκευούδη πέρασε δίπλα από την εστία του Αδαμίδη.

ΝΠΣ Βέροια (Τάσος Ανθυμιάδης) : Αδαμίδης Θ., Χαβιαρόπουλος, Καρασαρίδης, Σουπιάδης, Τέγος Α., Γιαγτζιδης, Τέγος Τ., Παναγιωτίδης, Χοχλιούρος, Κετόγλου, Γαλόπουλος. Αγωνίστηκαν και οι : Τσέας, Λαφάρας, Φούγιας, Τούφας, Αδαμίδης Α.

Απόλλων Λάρισας (Αποστόλης Ευαγγέλου) : Μπάκαρος, Τεμπεκίρης, Θεοχάρης, Παπανικολάου, Τερζούδης, Μόκας, Μήλιγκας, Παρασκευούδης, Κούρτη, Μπιθύζης, Αγριοδήμος.