Super League 2 : Συνεχίζει το σερί ισοπαλιών η Βέροια, 1-1 στην Ηγουμενίτσα

Μία ακόμη ισοπαλία, η τρίτη σε τέσσερα ματς για τον ΝΠΣ Βέροια, που ανέβασε στροφές στο δεύτερο ημίχρονο και αποχώρησε από την Ηγουμενίτσα με τον έναν βαθμό.

Ο Θεσπρωτός είχε προηγηθεί λίγο πριν την ανάπαυλα με γκολ του Κωνσταντίνου, όμως η “Βασίλισσα” είχε διαφορετικό πρόσωπο στο δεύτερο 45λεπτο, πίεσε για την ισοφάριση κι αυτή ήρθε στο 64′ με τον Φασίδη.

Από τους κορυφαίους των γηπεδούχων ο πορτιέρο Τσιμόπουλος, που το καλοκαίρι αποχώρησε από τη Βέροια για την ομάδα του Χουάν Ραμόν Ρότσα.

Ο νεαρός πορτιέρο είχε εξαιρετικές επεμβάσεις στο 8′ (κεφαλιά του Μπελεβώνη), στο 19′ σε σουτ του Μπουκουβάλα και σε δύο διαδοχικά σουτ Ιωάννου και Φασίδη στο 38ο λεπτό.

Ο Θεσπρωτός έπαιξε έξυπνα, έδωσε χώρο στη “Βασίλισσα” και σε μια από τις επικίνδυνες αντεπιθέσεις του, πήρε το προβάδισμα με γκολ του Κωνσταντίνου στο 42ο λεπτό.

Η υπεροχή που είχε η Βέροια στο δεύτερο μέρος, μετουσιώθηκε σε γκολ στο 64′ όταν ο Μπουκουβάλας έβγαλε τη σέντρα από δεξιά, ο Φασίδης έπιασε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή και έφερε το ματς στα ίσια (1-1).

Στο 72′ ο Μαρτίνεζ είχε σωτήρια επέμβαση προ της γραμμής σε προβολή του Μπουκουβάλα, ενώ στο 80′ ο Θεσπρωτός σκόραρε με τον Μπονίγια αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως off side.

Θεσπρωτός (Χουάν Ραμόν Ρότσα) : Τσιμόπουλος, Σεμερτζάκης (60′ λ.τ. Μαρτίνεζ), Γώγος, Ρίζος, Τρομπούκης, Μίγγος, Πέρεζ (86′ Πανταζέλος), Μπίκας, Αδαμάκης (74′ Ρούσης), Κωνσταντίνου (86′ Δρίτσας), Μπονίγια.

ΝΠΣ Βέροια (Κώστας Ανυφαντάκης) : Παπαδόπουλος, Μουχάλης, Παπαχρήστος, Στίκας, Μαραγκός, Μπούζας (85′ Περδίκης), Ορφανίδης (75′ Κατσούκης), Μπελεβώνης, Φασίδης, Μπουκουβάλας, Ιωάννου.