Super League 2 : Στην κορυφή ο ΟΦΙ, 2-1 την Προοδευτική

Τη…μυρωδιά της κορυφής απολαμβάνει από σήμερα ο ΟΦ Ιεράπετρας!

Η ομάδα του Λασιθίου επικράτησε με 2-1 της Προοδευτικής και σε συνδυασμό με τα άλλα αποτελέσματα, ανέβηκε στο ρετιρέ του 2ου ομίλου, έχοντας τρεις νίκες σε τέσσερα ματς.

Οι «ασπρόμαυροι» μπήκαν δυνατά και απείλησαν με τον Μηλιώτη (8’-10’), ωστόσο στο 29’ προηγήθηκαν, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Τσορνομάζ, ο Ίτσιου έπιασε καρφωτή κεφαλιά και «έγραψε» το 1-0. Δέκα λεπτά αργότερα, βέβαια, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν, καθώς ο Ευθυμίου εκτέλεσε φάουλ, ο Ντέτλερ πήρε την κεφαλιά και άθελα του έστειλε την μπάλα στην εστία της ομάδας του.

Στην επανάληψη ο ΟΦΙ προσπάθησε να επιβάλλει τον ρυθμό του, έγινε επικίνδυνος στο 53’ με τον Μπλανκ Καζού και στο 60’ με τον Βουό, όμως στο 73’ από πλάγιο του Ντέτλερ ο Βουό έπιασε την κεφαλιά και από κοντά ο Μηλιώτης διαμόρφωσε το 2-1.

ΟΦ Ιεράπετρας (Άγγελος Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Ίτσιος, Στάμου, Ντέτλερ, Τσορνομάζ, Κατάλντι (88′ Κόλα), Μηλιώτης (85′ Χιμένεθ), Καζάου (76′ Γκομπερβίγιε), Αντερέγκεν, Βουό (88′ Παπαδάκης).

Προοδευτική (Γιάννης Μάγγος) : Αστράς, Καρίκι (30′ λ.τ. Αλεξίου), Σίνγκ (61′ Παντελίδης), Ποτουρίδης, Φαζός, Μεγαρίτης (61′ Γιόβιτς), Πίσσας, Παυλίδης, Νταβιώτης (71′ Γκαργκαλατζίδης), Γιαννιτσάνης (71′ Τσακίρης), Ευθυμίου