Κατηγορίες
Αθλήματα

Τα 26 παιχνίδια του Σαββατοκύριακου (10-11/12) στα πρωταθλήματα χάντμπολ

Το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου και τους ορισμούς των διαιτητών ανακοίνωσε η Ομοσπονδία Χάντμπολ, για τις 26 αναμετρήσεις του διημέρου.

Αναλυτικά :

Σάββατο 3/12

Handball Premier (12η αγωνιστική)
Βριλησσίων 15:00, ΕΣΝ Βριλησσίων – Δράμα (Τζαφερόπουλος- Λινάρδος, Μίγκας)
Έδεσσας 18:00, Αερωπός Έδεσσας – ΧΑΝΘ (Χαρίτσος- Βαγγελτζίκης, Μιχαηλίδης)
Βύρωνα 18:00, ΑΣΕ Δούκα – ΠΑΟΚ (Κινατζίδης- Φωτακίδης, Τσάκωνας)
Νέα Κίος 18:00, Διομήδης Άργους – Ιωνικός (Πατιός- Τσιάνας, Αγγελίδης)
Σπίτι του Χάντμπολ 20:30, ΑΕΣΧ Πυλαίας – Ζαφειράκης Νάουσας (Ζήσης- Χαραλαμπίδης, Μεϊμαρίδης)

Α1 Γυναικών (8η αγωνιστική)
Καματερού 16:00, ΓΑΣ Καματερού – ΟΦΝ Ιωνίας (Καρυδάκης- Γιακαλής, Ανταλής)
Σπίτι του Χάντμπολ 18:00, ΑΕΣΧ Πυλαίας – ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού (Ζήσης- Χαραλαμπίδης, Δελόγλου)
Βασιλικών 18:30, Ορφέας Σουρωτής – ΑΕΠ Πανόραμα (Νάσκος- Γράψας, Σαμαράς)

Α2 Ανδρών
Κέρκυρας 16:00, Φαίακας Κέρκυρας – Φίλιππος Βέροιας (Πήτας- Αγγελίδης)
Πάτρας 17:00, Ακαδημία Πάτρας – Πανελλήνιος ΓΣ (Μερτινιάν- Βήτας)
Καματερού 20:00, Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων – Αθηναϊκός (Τόλιος- Λεφάκης, Ανταλής)
Κερατσινίου 21:30, Ολυμπιακός Κερατσινίο υ- ΟΦΝ Ιωνίας (Σκλαβενίτης- Χρηστίδη, Τσάκωνας)

Β’ Ανδρών
Βόλου 17:30, Αγριά Βόλου – Αμφικτύονες (Καποτάς- Παλαμιώτης)
Κιλκίς 18:00, Πόντιοι Κιλκίς – Πανσερραϊκός (Μαυρίδης- Τομίδης)
Κορωπίου 20:00, ΓΣ Παπασιδέρης – Ασπίδα Αγ. Αναργύρων (Γερουλάνος- Γιαβρούτας)
Καλλιθέας, Έσπερος Καλλιθέας – Χαλάνδρι

Α2 Γυναικών
Κλαδισού 17:00, ΕΑΧ Χανιά – Λεωνίδας Αγ. Αναργύρων (Σαματά- Μπαγάκη)

Κυριακή 11/12

Α2 Ανδρών
Μετς 14:45, Πήγασος Κυψέλης – HC Σαλαμίνα (Γερουλάνος- Γερουλάνος)
Μάνος Λοίζος 15:30, Άρης Νικαίας – Ποσειδών Λουτρακίου (Καρυδάκης- Γιακαλής)
Αλεξανδρούπολης 18:00, Κύκλωπες Αλεξ/πολης – Φοίβος Συκεών (Σαπανίδης- Ηλιάδης)
Αξιούπολης 18:00, Αλέξανδρος Αξιούπολης – ΓΑΣ Κιλκίς (Νικολαϊδης- Κυριακού)
Σπίτι του Χάντμπολ 20:00, Εκμάθηση – Αρχέλαος Κατερίνης (Νάσκος- Παπούλιας)

Β’ Ανδρών
Άρτας 16:00, Άρτα Handball – ΑΟΑ Καστοριάς (Πήτας- Αγγελίδης)
Μοσχάτου 17:30, Δίας Μοσχάτου Ταύρου – ΑΟ Πολιτείας (Γερουλάνος- Παπαπαύλου)

Α2 Γυναικών
Μάνος Λοίζος 18:00, Άρης Νικαίας – Αθηναϊκός (Λεφάκης- Μυλωνάς)
Ηλιούπολης 18:30, ΑΣ Ηλιούπολης – Ολυμπιακός Κερατσινίου (Χρηστίδη- Μπράμου)

Τετάρτη 14/12

Handball Premier (12η αγωνιστική)
Ηλιούπολης 21:00, Ολυμπιακός – ΑΕΚ

Α1 Γυναικών (8η αγωνιστική)
ΟΑΚΑ, ΑΕΚ – Αναγέννηση Άρτας

Α1 Γυναικών (9η αγωνιστική)
Μάνος Λοίζος 17:00, ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού – ΓΑΣ Καματερού

error: Protected