Volley League : Έσπασε το ρόδι και στο «Νίκος Σαμαράς» ο Άθλος Ορεστιάδας

Την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα Volley League 2022-23 και την πρώτη νίκη στην έδρα του και μάλιστα με τρίποντο πανηγυρίζει ο Άθλος Ορεστιάδας.

Η ομάδα του Ηλία Κρεούζη έχοντας μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιαβόρ Γκένοφ νίκησε τον Ο.Φ.Η. 3-1 σετ σε αγώνα που ολοκλήρωσε την 7η αγωνιστική και ανέβηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας με 8 βαθμούς προσπερνώντας τον Πήγασο Πολίχνης.

Ο Ο.Φ.Η. κατάφερε να γίνει ανταγωνιστικός από το 3ο σετ όταν και γύρισε το ματς παρότι έχανε με 26-25. Ο Σικούκου και ο Τζάρβις σημείωσαν από 12 πόντους αλλά γενικά η ομάδα της Κρήτης υστέρησε στην υποδοχή και στην επίθεση και περιορίστηκε στην τελευταία θέση μαζί με τον Αριστοτέλη με 3 βαθμούς.

Διαιτητές: Παπακοσμάς, Γεωργιάδης Εμμ., Παρατηρητής: Μιχελινάκης, Επόπτες: Βαγγέλογλου, Μέκιος, Γραμματεία: Σαρδάνη.