Premier League : Επική ανατροπή με τέσσερα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο για τη Σίτι! (vid)

Εκπληκτικό ματς το βράδυ της Πέμπτης (19/1) στο Etihad, ανάμεσα σε δύο άκρως επιθετικές ομάδες.

Η Τότεναμ βρέθηκε μπροστά στο σκορ με δύο γκολ στα τελευταία τρία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου, όμως η Σίτι όχι μόνο βρήκε τα ψυχικά αποθέματα να γυρίσει το ματς, αλλά έφτασε στο τέλος σε θρίαμβο με σκορ 4-2.

Κουλουσέφσκι και Ροαγιάλ έδωσαν το προβάδισμα στους “πετεινούς”, όμως η εκκίνηση στο δεύτερο 45λεπτο ήταν καταιγιστική για τους “μπλε” που με τους Άλβαρεζ, Χάαλαντ και Μαχρέζ “γύρισε” το ματς μέσα σε 18 λεπτά!

Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 90ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Ριάντ Μαχρέζ.

Μάντσεστερ Σίτι (Πεπ Γουαρδιόλα) : Έντερσον, Άκε, Λιούις (83′ λ.τ. Γουόκερ), Ακάνζι, Στόουνς, Γκιντογκάν (81′ Μπερνάρντο Σίλβα), Ρόδρι, Γκρίλις, Μαχρέζ, Άλβαρεζ, Χάαλαντ (90+1′ Ντίας)

Τότεναμ (Αντόνιο Κόντε) : Γιορίς, Ντέιβις (78′ Λενγκλέ), Ρομέρι, Ντάιερ, Πέρισιτς (69′ Σεσενιόν), Ροαγιάλ (78′ Ριτσάρλισον), Μπετανκούρ (75′ Μπισούμα), Χόιμπιεργκ, Σον, Κολουσέφσκι, Κέιν