Super League 2 : «Έσπασε το ρόδι» ο Θεσπρωτός 6-0, τον Απόλλωνα Λάρισας

Έκανε “restart” σήμερα ο Θεσπρωτός πετυχαίνοντας το πρώτο του τρίποντο στο πρωτάθλημα.

Οι παίκτες του Χουάν Ραμόν Ρότσα άνοιξαν το σκορ με τον Δρίτσα στο 7′ να πετυχαίνει το 1-0, με τον ίδιο παίκτης στις αρχές της επανάληψης (48΄) να διπλασιάζει τα τέρματα των κιτρινόμαυρων σημειώνοντας παράλληλα και το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Στο 78΄ο Ρούσης που μπήκε ως αλλαγή έγραψε το 3-0, Στο 85΄ο Θεσπρωτός κέρδισε πέναλτι, την εκτέλεσή ανέλαβε ο τερματοφύλακας Τσιμόπουλος πετυχαίνοντας το 4-0. Στο 87΄ο νεαρός Ρούσης βρίσκει εκ νέου δίχτυα γράφοντας το 5-0.

Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε ο αρχηγός του Θεσπρωτού Βασίλης Κωνσταντίνου στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Θεσπρωτός (Χουάν Ραμόν Ρότσα): Τσιμόπουλος, Βασιλάκης (88′ Μαρτίνεζ), Γώγος, Ρίζος, Κωνσταντίνου, Μίγγος (70′ Λύγκας), Πανταζέλος (88′ Ντόντης), Χατζάκος, Οικονομίκος (46′ Ρούσης), Μπίκας (79′ Φακκής), Δρίτσας.

Απόλλων Λάρισας (Βαγγέλης Στουρνάρας): Οικονομόπουλος, Κοτσιανούλης, Ζαχαράκης, Ποτόσογλου, Μπαλογιάννης, Κλιγγόπουλος, Αυλωνίτης (66′ Ομόλι),, Χαλάτσης, Καλούσης, Διβανές (52΄ Μπεκιαρίδης), Νούσιος.

15 Απόλλων Λάρισας 11 3 0 8 8 34 -26 6

*Αφαιρούνται τρεις (3) βαθμοί από την ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας κατόπιν απόφασης του Διαιτητικού Δικαστηρίου της ΕΠΟ