Ποδοσφαιριστές σε αγώνα της ΕΠΣ Μακεδονίας έκαναν καθιστική διαμαρτυρία! (vid)

Εν μέσω μεγάλης έντασης εξελίχθηκε ο αγώνας του Ιωνικού με τον Ελευθεριακό για την 13η αγωνιστική της Α1 στην ΕΠΣ Μακεδονίας.

Όπως αναφέρει το EPSM24, ενώ το σκορ ήταν στο 1-1, οι γηπεδούχοι σημείωσαν δεύτερο τέρμα στο 80ο λεπτό της αναμέτρησης και παίρναν προβάδισμα για τη νίκη δέκα λεπτά πριν την ολοκλήρωση των 90′.

Ωστόσο, μετά την επίτευξη του τέρματος, παίκτες και προπονητής του Ελευθεριακού διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον διαιτητή του αγώνα, θεωρώντας πως το γκολ δεν έπρεπε να κατοχυρωθεί μιας και ισχυρίζονται πως προηγήθηκε επιθετικό φάουλ.

Η απόφαση του ρέφερι να μετρήσει το τέρμα του Μούρια, οδήγησε τους παίκτες του Ελευθεριακού να καθίσουν κάτω στον αγωνιστικό χώρο και ο διαιτητής Βρύνιος να οδηγηθεί στα αποδυτήρια των διαιτητών.

Τελικά, ο αγώνας συνεχίστηκε κανονικά μετά από 15 λεπτά διακοπής, με τους φιλοξενούμενους να αλλάζουν αναγνωριστικά πάσες στο χώρο της άμυνας.