Serie A : Ο Σιμεόνε στέλνει τη Νάπολι στο δρόμο της στέψης! (vid)

Ακόμη δεν έχουν κοπάσει οι πανηγυρισμοί παικτών και φιλάθλων στο Armando Maradona! Ο Τζιοβάνι Σιμεόνε σκόραρε στο 86′ και έδωσε τη νίκη στη Νάπολι, που μετά από 20 αγώνες, έχει 13 βαθμούς διαφορά από τη δεύτερη Ίντερ!

Η Ρόμα του Ζοσέ Μουρίνιο προσπάθησε να βάλει stop στο “τρένο” της Νάπολι στη Serie A, αλλά παρότι ισοφάρισε στο δεύτερο ημίχρονο, “λύγισε” λίγο πριν το φινάλε της αναμέτρησης, γνωρίζοντας την ήττα με 2-1.

Η Νάπολι προηγήθηκε στο παιχνίδι με τον Οσιμέν να σκοράρει για 15η φορά στη σεζόν, αλλά ο Ελ Σαράουι έφερε ξανά στα ίσια το ματς, πετυχαίνοντας γκολ για τη Ρόμα στο 75ο λεπτό.

Οι Ναπολιτάνοι είναι όμως ασταμάτητοι φέτος και κατάφεραν να πάρουν τη νίκη, με τον Σιμεόνε να βρίσκει δίχτυα στο 86′ και να χαρίζει στην ομάδα του ένα ακόμη “τρίποντο”, που την φέρνει και πάλι στο +13 από τη δεύτερη Ίντερ. Έχασε την ευκαιρία να βρεθεί στην 4άδα από την πλευρά της, η Ρόμα.