Γ Εθνική : Άνετη νίκη για τον Πανελευσινιακό, στο -3 από την κορυφή

Ευρεία νίκη για τον Πανελευσινιακό, στο ματς που ολοκλήρωσε τη 12η αγωνιστική στον 3ο όμιλο της Γ Εθνικής.

Η ομάδα της Δυτικής Αττικής επικράτησε με 5-1 της Χαλκίδας και μείωσε τη διαφορά από την κορυφή στους τρεις βαθμούς. Την ίδια ώρα, το συγκρότημα της Εύβοιας είναι με την…πλάτη στον τοίχο, καθώς παραμένει στην προτελευταία θέση με 10 βαθμούς.

Το χατ τρικ του Μίσκου σε διάστημα 25 λεπτών στο πρώτο ημίχρονο “κλείδωσε” τη νίκη για τους γηπεδούχους, με τον Πορφυρόπουλο να δίνει διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της ομάδας, με το τέταρτο γκολ στο 62ο λεπτό.

Ο Μαγγίνας στο 73′ πέτυχε το γκολ της τιμής για τον ΑΟΧ και στο 79′ ο Γεμιστός διαμόρφωσε το τελικό 5-1.

Πανελευσινιακός (Σταύρος Ψιμουλάκης): Γκλώτσος, Τόλιος, Συριόπουλος, Λάμπρου Σ. (67′ Ζαφείρης), Οικονομόπουλος, Μίσκου (70′ Ταμπουρατζής), Μπούσης, Γεμιστός, Μακρίδης (61′ Μιχαήλος), Μπιέλομπρκ (46′ Πορφυρόπουλος), Κακοσίμος (46′ Σαββουϊδάκης)

ΑΟ Χαλκίς (Παναγιώτης Χριστοφιλέας): Βλάμης, Μπαλωμένος Α. (46′ Αλεξανδρής), Μαντζουρανάκης, Ρέτζος (46′ Μαγγίνας), Δεληγιάννης (82′ Εντιαγέ), Ομασέρε, Ζαχαράκης Ε. (46′ Κατσαρής), Βελής (57′ Λεσάι), Γκιόκας, Μάρκου, Κυριακού