Σπουδαίος βαθμός στη Νέα Σμύρνη για τον ΟΦΙ

Στο ματς με το οποίο έπεσε η αυλαία της 14ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου της Super League 2, ο ΟΦΙ ήρθε ισόπαλος 1-1 εκτός έδρας με τον Απόλλωνα Σμύρνης.

Ο σύλλογος της Ιεράπετρας απέδειξε ότι ανήκει στους… ισχυρούς της κατηγορίας, ενώ έφερε σε δύσκολη θέση τον αντίπαλο του, όσον αφορά στη «μάχη» που δίνει για την κατάκτηση του πρωταθλήματος, αφού έχασε πολύτιμο έδαφος.

Οι Λασιθιώτες απείλησαν πρώτοι, στο 13’, με τον Μαραθωνίτη, με τους γηπεδούχους να έχουν σημαντικές στιγμές, στο 28’ με τον Κουάδρα, στο 34’ με τον Μωραΐτη και στο 40’με τον Φατιόν.

Στην επανάληψη οι «ασπρόμαυροι» πλησίασαν στο 60’ με τον Μηλιώτη, όμως τρία λεπτά αργότερα ο Μωραΐτης έδωσε το προβάδισμα για την «Ελαφρά Ταξιαρχία». Ο ΟΦΙ, πάντως, δεν παράτησε την αναμέτρηση και στο 82’ ο Κατάλντι με τρομερό σουτ διαμόρφωσε το τελικό 1-1.

Απόλλων Σμύρνης (Αλέκος Βοσνιάδης): Κότσαρης, Λούι, Ντομίνγκες, Πατάπης, Κοροβέσης, Φατιόν, Μουστακόπουλος, Κουάδρα (57′ Χαλίμι), Μωραΐτης, Καρίμ, Περέιρα (64′ λ.τ. Ερέρα).

ΟΦ Ιεράπετρας (Άγγελος Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Στάμου, Ζήσης, Ντέτλερ, Τσορνομάζ, Κατάλντι, Μαραθωνίτης (55′ Μηλιώτης/90+2′ λ.τ. Καραμπέτσος), Μούλερ, Βουό, Καζάου (84′ Ίτσιος).