Handball Premier : Νίκησαν τα Βριλήσσια και ελπίζουν

Τα Βριλήσσια έκαναν το καθήκον τους και πήραν σπουδαία νίκη επί του ΑΣΕ Δούκα με 30-29, στην προτελευταία αγωνιστική της Handball Premier.

Με κορυφαίους τους Στάθη και Χουρσουντιάν που πέτυχαν 8 και 7 τέρματα αντίστοιχα, οι γηπεδούχοι έλεγξαν το παιχνίδι στη μεγαλύτερη διάρκεια του.

Το 6-6 του 10ου λεπτού μετατράπηκε σε 16-9 με το ημίχρονο να βρίσκει την ομάδα του Θάνου Τούτση στο +4 (20-16). Ο Δούκας μείωσε στα δυο γκολ (24-22 στο 50’) όμως τα Βριλήσσια κράτησαν το υπέρ τους σκορ και πήραν μια νίκη που μπορεί να αποδειχτεί… σωτήρια

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-6, 10-6, 16-9, 17-13, 20-16 (ημχ.), 20-17, 21-19, 23-20, 24-22, 27-24, 30-29.
Δίλεπτα: 4-6, Πέναλτι: 5/6-2/3.

Βριλήσσια (Τούτσης): Καραδήμας, Τσικογιαννόπουλος, Πέρρος 4, Βλάχος 3, Τόμπρος 2, Γλύκας, Ασλής, Αντωνιάδης 1, Ζαρίκος 3, Χουρσουντιάν 7, Στάθης 8, Κορκολής 1, Μπέσκος, Κιουλτζιδης, Γκένας 1, Τσαμούρης.

ΑΣΕ Δούκα (Χαλκίδης): Μποροντάι, Μαρκατάτος 2, Χατσατουριάν, Μπατής 1, Τσακουρίδης 2, Παναγιώτου 6, Γερουλάνος 2, Αναστασίου 1, Γιαντσα 4, Κολεζάκης, Χαριτωνίδης, Κοβάνης 4, Γκάσεβιτς, Κολλύρης, Πάνου 1, Στεφανίτσης 6.

*Στο 39.39 οι φίλαθλοι της γηπεδούχου ομάδας πέταξαν στον αγωνιστικό χώρο ένα μπουκάλι νερό με αποτέλεσμα να διακοπεί το παιχνίδι για 3 λεπτά.

Στο τέλος του αγώνα ο προπονητής της Β’ ομάδας, Γεώργιος Χαλκίδης απευθυνόμενος στους διαιτητές και το παρατηρητή, είπε: «Είστε απαράδεκτοι. Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο αγώνα στα τριάντα χρόνια. Ντροπή σας».

Την ίδια στιγμή, ο κύριος Αλεξίου, εισήλθε στον αγωνιστικό χώρο και μας συστήθηκε σαν γενικός αρχηγός του ΑΣΕ Δούκα και είπε τα εξής: «Βάζουμε εμείς τα λεφτά μας για να κάνετε εσείς την πλάκα σας;».