ΕΠΟΣ : Ματς στην ΕΠΣ Θεσσαλίας έληξε…6-6!

Ανεπανάληπτα πράγματα στο Βασδέκειο ανήμερα της 25ης Μαρτίου στο ματς της 20ης αγωνιστικής της Α Ερασιτεχνικής στην ΕΠΣ Θεσσαλίας.

Ο Θησέας Αγριάς (που μέχρι πέρσι αγωνιζόταν στη Γ Εθνική) και ο Αίας Σούρπης είχαν μεγάλα κέφια και ήρθαν ισόπαλες με το εκπληκτικό 6-6!

Μάλιστα ο Θησέας είχε προηγηθεί με 3-0 και 5-2, αλλά βρέθηκε να χάνει με 5-6, ωστόσο κατάφερε και ισοφάρισε, σώζοντας τον βαθμό της ισοπαλίας στο τέλος.

Ο Θησέας έφτασε στο 3-0 με τα γκολ των Αλαμάνη (2′-4′) και Αλεξίου (37’), αλλά ο Αίας μείωσε σε 3-2 χάρη στα τέρματα των Ξηροκώστα (40’), Μπιρμπίλη (43’) με το 3-2 να είναι το σκορ του πρώτου 45λεπτου.

Αλμασίδης (61’) και Κουκούτης (64’) έδωσαν και πάλι προβάδισμα τριών γκολ στον Θησέα (5-2), με τους Αγριώτες να πιστεύουν ίσως ότι τελείωσε το ματς. Όμως, ο Αίας έκανε το απίστευτο να πετύχει τέσσερα γκολ σε περίπου ένα είκοσι λεπτά.

Συγκεκριμένα, με αυτογκόλ έγινε το 5-3 στο 69’, για να έρθουν οι Μπιρμπίλης (74’), Κωστούλας (85’), Δημητρίου (88’) να κάνουν την ολική ανατροπή με 5-6.

Τελικά ο Αλμασίδης στο 90’ με υπέροχη ψηλοκρεμαστή κεφαλιά στη δεξιά γωνία (σ.σ. η μπάλα βγήκε εκτός εστίας, καθώς τα δίχτυα ήταν… τρύπια!) διαμόρφωσε το τελικό 6-6.