Τέταρτη σερί ισοπαλία για τον ΟΦ Ιεράπετρας, 9ο ματς αήττητο το Αιγάλεω

Ισόπαλο το ματς στο “Βουζουνεράκειο”, με τον ΟΦΙ να έχει μεν ευκαιρίες αλλά το Αιγάλεω να παίρνει το θετικό αποτέλεσμα, διατηρώντας το αήττητο για 9ο παιχνίδι.

Στα πρώτα λεπτά οι δύο ομάδες είχαν από μια τελική προσπάθεια στα πρώτα λεπτά, χωρίς να ανησυχήσουν ιδιαίτερα οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων, με τους γηπεδούχους να απειλούν στο 14′, όταν από ωραία ενέργεια και σουτ από πλάγια του Μαραθωνίτη, απέκρουσε σε κόρνερ ο Σκαφίδας. Ο ΟΦΙ είχε καθολική υπεροχή στα πρώτα 25 λεπτά του αγώνα. Μετά το 25ο λεπτό το Αιγάλεω ισορρόπησε και στο 26′ είχε καλή στιγμή, όταν από πάσα του Τσιλιγκίρη, ο Βλαχομήτρος από τη μικρή περιοχή, αστόχησε.

Μεγάλη ευκαιρία στο 36′ όταν από ενέργεια του Βουό, έδωσε πάσα σε Καραγιάννη από το ύψος της περιοχής, ο οποίος έκανε το σουτ, με τον Σκαφίδα να σώζει εντυπωσιακά. Αυτή ήταν και η τελευταία φάση του πρώτου μέρους, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με το σκορ στο 0-0.

Με το… καλημέρα της επανάληψης, ο ΟΦΙ έχασε μεγάλη ευκαιρία, όταν από σέντρα από δεξιά του Καραγιάννη, ο Βουό πρώτο σουτ από κοντά στα σώματα δεύτερο πάει σε Μούλερ που κοντράρει, νέο σουτ του Βουό από πολύ κοντά κόντρα σε Παπανικόλα κόρνερ.

Καθολική υπεροχή στα επόμενα λεπτά, με τον ΟΦΙ να ψάχνει το γκολ, στο 61′ είχε νέα καλή στιγμή, όταν από κάθετη του Ίτσιου δεξιά μόνος ο Μαραθωνίτης σε θέση βολής σουτάρει διαγώνια άουτ. Στο 62′ τρομερή ευκαιρία για τους γηπεδούχους, όταν από σέντρα από αριστερά του Ντέτλερ, πλασέ του Μαραθωνίτη έσωσε ο Σκαφίδας, γύρισμα Καραγιάννη πλασέ από τη μικρή περιοχή του Κάρδαρη πάνω σε αμυντικό και κόρνερ.

Στην εξέλιξη της φάσης ο Μίλερ ελίχθηκε και σούταρε εκτός περιοχής, η μπάλα ελάχιστα άουτ. Νέα μεγάλη ευκαιρία στο 81′ όταν από κόρνερ του Ίτσιου, ο Τσορνομάζ στο δεύτερο δοκάρι γύρισε, με τον Στάμου ανενόχλητος να κάνει το σουτ και τον Σκαφίδα να σώζει σωτήρια! Μέχρι το φινάλε δεν άλλαξε κάτι, με το 0-0 να σφραγίζει τις προσπάθειες των δύο ομάδων.

ΟΦ Ιεράπετρας (Άγγελος Διγκόζης): Κυρίτσης, Καραγιάννης, Ζήσης, Κάρδαρης (87′ Καλλιτσουνάκης), Ίτσιος, Ντέτλερ, Στάμου, Τσορνομάζ, Μαραθωνίτης (84′ Καραμπέτσος), Μούλερ, Βουό.

Αιγάλεω (Θωμάς Γράφας): Σκαφίδας, Σκεντεράι (73′ Σταματής), Μπούσης, Παπανικόλας, Φουρλάνος, Τσίτσαρης (73′ Κωστανάσιος), Σταματάκης (41′ λ.τρ. Πολυχρόνης), Κολλάς, Τσιλιγκίρης, Μπαστιάνος (58′ Δημούτσος), Βλαχομήτρος (73′ Χοτζάλι).