Volley League (Play out) : Όσο νικάει ελπίζει ο ΟΦΗ, 3-0 τον Πήγασο Πολίχνης

Νικηφόροο ήταν το ντεμπούτο του Νίκου Αντωνιάδη στον πάγκο του ΟΦΗ σε ένα ακόμα ματς «χωρίς αύριο» με αντίπαλο τον Πήγασο Πολίχνης.

Η ομάδα του Ηρακλείου με πρωταγωνιστή τον Γιώργο Τζιουμάκα νίκησε με 3-0 και πήρε πολύτιμο τρίποντο για τη 2η αγωνιστική των πλέι άουτ της Volley League και διατήρησε τις ελπίδες που έχει για παραμονή.

Ο ΟΦΗ θα προσπαθήσει να κάνει το απόλυτο στα 4 ματς που του απομένουν ώστε να προλάβει έστω και τον Άθλο Ορεστιάδας. Ο Πήγασος δεν έχει εξασφαλίσει μαθηματικά την παραμονή του, καθώς χρειάζεται δύο βαθμούς σε τέσσερις αγώνες.

Με τον Νίκο Αντωνιάδη στο τιμόνι η ομάδα του ΟΦΗ έδειξε διάθεση και πάθος και δικαιώθηκε με αυτό το πολύτιμο τρίποντο. Να σημειωθεί πως πριν λίγες ημέρες οι δύο ομάδες είχαν αναμετρηθεί και πάλι στο ίδιο γήπεδο για την 18η αγωνιστική και ο Πήγασος είχε νικήσει 3-0 σετ.

Στα δύο πρώτα σετ ο ΟΦΗ ήταν εντυπωσιακός με κυριαρχία σε σερβίς, μπλοκ και κόντρα επίθεση. Μεγάλη μάχη έγινε στο 3ο σετ όπου οι δύο ομάδες πάλεψαν πόντο πόντο και ο αγώνας κρίθηκε 27-25 με επίθεση του Τζιουμάκα και μπλοκ του Βαϊόπουλου στον Σακόγλου.

Διαιτητές: Κουτσούλας, Αγγελίδης, Παρατηρητής: Βλαχάκης, Επόπτες: Ξυδάκης, Συκάς, Γραμματεία: Αβραμοπούλου.