Εντυπωσιακός ο Απόλλων Παραλιμνίου, πέτυχε τέσσερα γκολ στη Μηχανιώνα (vid)

Σπουδαία εμφάνιση από τον Απόλλωνα Παραλιμνίου στη Μηχανιώνα, στο ματς εμβόλιμης 28ης αγωνιστικής στον 1ο όμιλο της Γ Εθνικής.

Η ομάδα του Νίκου Καραμπετάκη συνέτριψε με 4-0 τον γηπεδούχο Ποσειδώνα, ο οποίος πραγματοποίησε τη χειρότερη φετινή του εμφάνιση.

Στο 17ο λεπτό, ο Ελέζι άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, οι οποίοι μάλιστα δέχτηκαν και δεύτερο γκολ με τη συμπλήρωση μισής ώρας αγώνα, με “δράστη” αυτή τη φορά τον Γεωργιάδη.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Κουτζαβασίλης ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 και κάπου εκεί τελείωσαν όλα για τον Ποσειδώνα, που είδε τον Απόλλωνα να μειώνει τη διαφορά στην τρίτη θέση στους δύο βαθμούς.

Το τελικό 0-4 διαμόρφωσε στο 75ο λεπτό ο Κοσμάς Γκέκας.

Ποσειδών Μηχανιώνας : Κουρουτσαλάκης, Πάστρας, Δεληζάνος (58′ Μαντζόπουλος), Τραχανάς, Ξιφιλίνος (46′ Αλτιντζής), Τεμερτζόγλου (71′ Κανέλλης), Τσακιρίδης, Ξανθόπουλος (71′ Κωστίκος), Μυλόπουλος, Τόσκος, Πάγκος (58′ Προύντσης)

Απόλλων Παραλιμνίου : Κουτζαβασίλης Φ., Κιουτσεκτσίδης, Τσομαχασβίλι, Κουτζαβασίλης Ι. (85′ Γάκης), Τζελίδης (85′ Νομικός), Γκούμας, Γεωργιάδης (71′ Μαλανδρής), Καραμπατάκης, Γκέκας (78′ Κωνσταντινίδης), Ελέζι, Πέτρου (78′ Μπόμπορας)