Ο Ολυμπιακός Β ήταν καταγιστικός και έκανε…δώρο στην Κηφισιά!

Ανέτοιμη να δώσει νέο ενδιαφέρον στη μάχη της ανόδου και να μειώσει τη διαφορά από την Κηφισιά στους δύο βαθμούς εμφανίστηκε η Athens Kallithea.

Οι “κυανόλευκοι” ήθελαν μόνο τη νίκη στις εγκαταστάσεις του Ρέντη απέναντι στον Ολυμπιακό Β. Ωστόσο, όχι μόνο δεν πήρε αποτέλεσμα, αλλά ηττήθηκε 5-4 από τους “ερυθρόλευκους”! Καρέ τερμάτων ο Λουκίνας, όμως χωρίς αντίκρισμα.

Οι Πειραιώτες, οι οποίοι στο ματς του πρώτου γύρου είχαν αποχωρήσει στο ημίχρονο διαμαρτυρόμενοι για τη διαιτησία, πανηγύρισαν το 4ο διαδοχικό τρίποντο και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μπα που έκανε χατ τρικ φαίνεται πως σβήνουν τις όποιες ελπίδες της ομάδας του Γιώργου Σίμου για την πρωτιά. Ο Μπα με σουτ στο 9′ και το 13′ έκανε γρήγορα το 2-0. Ο Λουκίνας στις καθυστερήσεις μείωσε σε 2-1, όμως και πάλι ο Μπα στο 55′ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα του.

Ο Λουκίνας στο 68′ μείωσε σε 3-2 και αντί το γκολ αυτό να δώσει το έναυσμα της αντεπίθεσης, η Athens Kallithea δέχτηκε δύο ακόμα γρήγορα τέρματα με τους Κωστή (71′), Μαρίνο (75′). Ο φορ της φιλοξενούμενης μείωσε σε 5-3 στο 84′ και στις καθυστερήσεις σε 5-4, όμως το καρέ του δεν συνδυάστηκε με θετικό αποτέλεσμα.

Ολυμπιακός Β (Αριέλ Ιμπαγάσα) : Στουρνάρας, Μπα (66′ Σαπουντζής), Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος, Αποστολόπουλος, Νίκολιτς (61′ Κεραμιδάς), Μαυρουδής, Μαρίνος, Ι. Ιμπαγάσα, Χρυσόπουλος (61′ Κατσουλίδης) και Πινακάς (46′ Κωστή).

Athens Kallithea (Γιώργος Σίμος) : Βοσνιάδης, Ματίγια, Κύργιας (30′ Ναμπί), Ρέντζας, Σαντάνα, Λουκίνας, Κυνηγόπουλος, Ουές (64′ Ιωαννίδης), Καινούργιος, Βλάχος, Ντεμέτριους.