Premier League : Ακόμα σκοράρει η Μπράιτον, νίκη με…buzzer beater για τη Μπρέντφορντ (vid)

Υγιεινός…περίπατος το σημερινό ματς για τη Μπράιτον, που δεν έδειξε κανένα έλεος στη Γουλβς και τη φιλοδώρησε με έξι τέρματα. Σοκ στο 90+4′ για τη Νότιγχαμ, ηττήθηκε με 2-1 από τη Μπρέντφορντ.

«Αυτοκτονία» στο Λονδίνο για τη Νότιγχαμ μετά τη νίκη επί της Μπράιτον. Οι Κόκκινοι γνώρισαν ήττα με ανατροπή (2-1) από την Μπρέντφορντ και παρέμειναν στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη (πέμπτη ήττα στα τελευταία έξι ματς) παρότι προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους με το δεύτερο σερί γκολ του Ντανίλο από κοντά με υπέροχο σουτ.

Η Μπρέντφορντ ισοφάρισε στο 82ο λεπτό με μια απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τόνεϊ. Ο Άγγλος φορ εκτέλεσε υπέροχα και ο Νάβας δεν κατάφερε να απομακρύνει σωστά στην κλειστή του γωνία με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα. Οι Μέλισσες συνέχισαν να πιέζουν και δικαιώθηκαν στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν ο Ντα Σίλβα εκτέλεσε τον Νάβας ξανά στην κλειστή του γωνία αφού πρώτα εξέθεσε τον Λόντι από τα αριστερά για να εκτελέσει.

Η Μπράιτον πέτυχε την πιο άνετη κι ευρεία νίκη της στη σεζόν απέναντι στη Γουλβς επικρατώντας με το εμφατικό 6-0 για να πλησιάσει ξανά στις ευρωπαϊκές θέσεις. Οι Γλάροι προηγήθηκαν στο 6ο λεπτό με τον Ουντάβ και μέσα σε 13′ (από το 13′ ως το 26′) ο Ενσίσο με φανταστικές ασίστ βρήκε τον Γκρος που έκανε το 3-0 με δύο γκολ.

O Γουέλμπεκ πέτυχε άλλα δύο γκολ στο 39′ και στο 48′ από τραγική λάθη στην άμυνα τον Λύκων και ο Ουντάβ «κρέμασε» τον Σα με υπέροχη λόμπα για το δεύτερο προσωπικό του γκολ και το τελικό 6-0.