Εθνικές Ομάδες

Πρεμιέρα με νίκη για την Εθνική U-16

Η Εθνική Ομάδα Προπαίδων επικράτησε 4-0 της Ουαλίας στο Eerikilla Sports Centre, στην πρεμιέρα του αναπτυξιακού πρωταθλήματος U-16 (UEFA U16 Development Tournament), το οποίο διεξάγεται στη Φινλανδία.

To σκορ για την Εθνική Ομάδα άνοιξε ο Δαρβίρας στο 20ό λεπτό με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Ο επιθετικός της Εθνικής σημείωσε το δεύτερο προωπικό του γκολ, στο 44ο λεπτό, με δυνατό διαγώνιο σουτ. Στο 57′ ο Μύθου έδωσε προβάδισμα τριών γκολ στη γαλανόλευκη και το τελικό 4-0 διαμόρφωσε, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 90ο λεπτό, ο Κοσίδης.

Επόμενος αγώνας για την Εθνική Ομάδα είναι το Σάββατο 6 Μάϊου στις 17:30 με αντίπαλο την Ουγγαρία.

Η σύνθεση της Εθνικής : Μπέλερης, Σουλιανάκου (64′ Κολοκοτρώνης), Μπαταούλας (64′ Τσιουγγάρης), Κοσίδης, Μαρκόπουλος (57′ Παπανικολόπουλος), Φίλης (46′ Ελευθεριάδης), Ζέκα (57′ Κτενάς), Δαρβίρας (64′ Ντάνι), Μπόκος (46′ Τσίτσιλας), Ντούνγκα (57′ Μύθου), Κωστούλας (57′ Χριστόπουλος)