Γκολ με το…τσουβάλι στο δεύτερο ημίχρονο στο Ρέντη, μια ακόμη νίκη ο Ολυμπιακός Β

“Τρελό” ματς στο Ρέντη, ανάμεσα σε δύο ομάδες που ουσιαστικά είναι αδιάφορες, καθώς ο Ολυμπιακός Β δεν μπορεί να υποβιβαστεί, ενώ ο ΟΦΙ έχει εξασφαλίσει προ καιρού την παραμονή του.

Μετά από ένα “στείρο” 0-0 στο πρώτο μέρος, διάστημα στο οποίο όμως υπήρξαν φάσεις στις δύο εστίες, το παιχνίδι απέκτησε ρυθμό και επιτεύχθηκαν πέντε γκολ.

Ο Πατρίκ Βουό άνοιξε το σκορ στο 53′ βάζοντας την ομάδα της Ιεράπετρας μπροστά στο σκορ, όμως οι “ερυθρόλευκοι” βρήκαν στο 66′ το γκολ της ισοφάρισης με τον Ιωάννη Κωστή.

Άμεση ήταν η απάντηση από πλευράς ΟΦΙ, που πήρε ξανά προβάδισμα στο 71′, αυτή τη φορά με απευθείας εκτέλεση κόρνερ(!) του Κατάλντι, όμως γρήγορα τα δεδομένα του ματς άλλαξαν υπέρ των γηπεδούχων.

Δύο λεπτά μετά ο Αλγκασίμ Μπα σκόραρε για 5ο συνεχόμενο ματς και έφερε το ματς στα ίσια (και ενώ ο ΟΦΙ έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Καζάου), ενώ το 2ο προσωπικό τέρμα του Κωστή στο 83′ έγειρε την πλάστιγγα προς την πλευρά των “ερυθρόλευκων”.

Ολυμπιακός Β (Αριέλ Ιμπαγάσα) : Στουρνάρας, Κεραμίδας (58′ Νίκολιτς), Χρυσόπουλος, Καλογερόπουλος, Κατσουλίδης (58′ Νίκολιτς), Μαυρουδής (82′ Σουρλής), Λιάτσος, Κωστή, Μαρίνος (82′ Συρμής), Ιμπαγάσα (69′ Αργυρίου), Μπα.

ΟΦ Ιεράπετρας (Βαγγέλης Στουρνάρας) : Κυρίτσης, Καραγιάννης, Στάμου, Μίλερ, Τσορνομάζ, Βουό, Κατάλντι, Ζήσης, Μπλανκ Καζάου, Καραμπέτσος, Ντέτλερ (ενημερώνονται οι αλλαγές)