Κυπελλούχος της ΕΠΣ Αργολίδας ο Παναργειακός (photos+vids)

O Παναργειακός κατέκτησε το Κύπελλο της ΕΠΣ Αργολίδας για τη σεζόν 2022/23. Στον τελικό που διεξήχθη στο Κρανίδι, οι “πράσινοι” επικράτησαν με 1-0 του Φοίνικα Νέας Επιδαύρου και θα αγωνιστούν στο Κύπελλο Ελλάδας της νέας σεζόν.

Η ομάδα του Άργους προηγήθηκε με γκολ του Καμπεράι στο 45′ με σουτ εντός περιοχής, έπειτα από μια εντυπωσιακή ενέργεια και πάσα του Λιακόπουλου.

Από το 55′, ο Παναργειακός αγωνιζόταν με 10 παίκτες εξαιτίας αποβολής του Καμπεράι με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Η πρώτη κίτρινη είχε δοθεί στον παίκτη πέντε λεπτά νωρίτερα.

Στο 60′ και για ένα πεντάλεπτο έγινε διακοπή του παιχνιδιού από τον διαιτητή Μανούχο, ο οποίος αποχώρησε από τον αγωνιστικό χώρο επειδή δέχτηκε μπουκάλια με νερό από τους οπαδούς του Φοίνικα.

O Παναργειακός, στον οποίο αγωνίζεται ο Μιχάλης Πατσιαβούρας με καταγωγή από την Ημαθία, αν και αγωνίστηκε για σχεδόν ένα ημίχρονο με δέκα παίκτες, δεν κινδύνευσε καθόλου, αντιθέτως έχασε ευκαιρίες να κάνει το 2-0.