Εθνικές Ομάδες

Νέα εντυπωσιακή εμφάνιση της Εθνικής Προπαίδων, 3-0 τη Ουγγαρία! (photos)

H Εθνική Προπαίδων επικράτησε 3-0 της Ουγγαρίας στο Eerikilla Sports Centre, για την δεύτερη αγωνιστική του αναπτυξιακού τουρνουά της UEFA (είχε προηγηθεί η νίκη 4-0 στην πρεμιέρα με την Ουαλία), το οποίο διεξάγεται στη Φινλανδία.

Στο 41ο λεπτό ο Ντούνγκα βρέθηκε σε θέση τετ α τετ και πλάσαρε εύστοχα, δίνοντας το προβάδισμα στην Εθνική Ομάδα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Εθνική διαχειρίστηκε το προβάδισμα της και δημιούργησε ευκαιρίες για να σημειώσει περισσότερα γκολ. Στο 86ο λεπτό ο Κωστούλας κέρδισε πέναλτι και με εύστοχη εκτέλεση σημείωσε το 2-0. Στο 89′ και πάλι ο Κωστούλας, με προσωπική ενέργεια και σουτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Την τελευταία αγωνιστική η Εθνική Ομάδα αντιμετωπίζει την οικοδέσποινα Φινλανδία (Τρίτη 09/05, 15:00).

Η σύνθεση της Εθνικής : Μπέλερης, Κοσίδης, Καρκατσάλης (73′ Μπαταούλας), Μαρκόπουλος (46′ Τσίτσιλας), Σουλιανάκου (73′ Μπόκος), Ελευθεριάδης (79′ Φίλης), Ζέκα (57′ Ντάνι), Παπανικολόπουλος (57′ Δαρβίρας), Ντούνγκα (79′ Κολοκοτρώνης), Κτενάς (73′ Χριστόπουλος), Μύθου (57′ Κωστούλας).