Μπορούσαν τη νίκη Χανιά και ΟΦΙ, μοιράστηκαν τους βαθμούς (photos)

Στο ματς με φόντο την 4η θέση, οι δύο ομάδες συνεχίζουν ουσιαστικά παρέα, με τον ΟΦ Ιεράπετρας να είναι κατά ένα βαθμό μπροστά στους 42, ενώ ακολουθούν τα Χανιά στην 5η με 41.

Τα Χανιά ήταν καλύτερα στη μεγαλύτερη διάρκεια. Δέχτηκαν ουσιαστικά κόντρα στη ροή του αγώνα το 0-1 και μάλιστα με παίκτη παραπάνω, αφού αποβλήθηκε ο Στάμου λίγο πριν το ημίχρονο για δυνατό μαρκάρισμα στον Μπουρσέλη.

Στο δεύτερο, το γρήγορο γκολ του Μάναλη έδωσε πνοή στους γηπεδούχους, που πίεσαν για την ανατροπή η οποία δεν ήρθε, με τον ίδιο να έχει μάλιστα μεγάλη φάση στις καθυστερήσεις για το 2-1.

Το φιλμ του αγώνα και φωτογραφίες στο athlitiko.gr

ΠΑΕ Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Κατσούρι (71′ Μπουτσάκης), Μπάτζιος, Σέχου, Ρότσα (46′ Σερβιλάκης), Τσέλιος, Λεμονής, Μανουσάκης (46′ Ιατρούδης), Μπουρσέλης, Κόλα (63′ Κοκκίνης), Μάναλης

ΟΦ Ιεράπετρας (Βαγγέλης Στουρνάρας): Τζελέπης, Στάμου, Μίλερ, Τσορνομάζ, Κατάλντι, Καρδάρης, Ζήσης, Καζάου (82′ Παπαδάκης), Καραμπέτσος (71′ Καλλιτσουνάκης), Ντέτλερ, Βουό