Επέστρεψε εκεί που ανήκει για τον ΠΑΣ Κόρινθος!

Iσόπαλος αναδείχθηκε ο ΠΑΣ Κόρινθος με την πρωτοπόρο Νέα Αρτάκη, αποτέλεσμα που σήμανε τα πανηγύρια ανόδου για τους πρωταθλητές της ΕΠΣΚ!

Η ομάδα του Αντριάν Μπαρμπολούτσι, την οποία ανέλαβε φέτος και την οδήγησε στη μεγάλη επιτυχία ο Αλέξης Κούγιας, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο, όμως με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, ο Χαρτσιάς ισοφάρισε σε 1-1, το οποίο ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Από την άλλη πλευρά, ο ΑΟΝΑ ολοκλήρωσε αήττητος μια ονειρική χρονιά, κατακτώντας το νταμπλ στην Εύβοια (πρωτάθλημα και κύπελλο) και την πρώτη θέση στον όμιλο των μπαράζ ανόδου στη Γ’ Εθνική. Έχοντας εξασφαλίσει και μαθηματικά την επιστροφή του στις εθνικές κατηγορίες από την προηγούμενη αγωνιστική, κράτησε το αήττητο και στην έδρα της ισχυρής Κορίνθου, που πριν απ’ αυτό το παιχνίδι δεν είχε δεχτεί γκολ και ήθελε το ‘τρίποντο’ για να έχει ελπίδες για να πάρει εκείνη την πρωτιά στον όμιλο.

Η ομάδα της Εύβοιας μπήκε καλά στο ματς και αφού είχε μια καλή στιγμή στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Χατζηστάμου, κατάφερε στο 32′ να ανοίξει το σκορ, με τον Σιαράπη με κάθετη μεταβίβαση να βρίσκει τον Σεϊνταράσι ο οποίος βρέθηκε απέναντι από τον Κούτσικο και με άψογο πλασέ πέρασε την μπάλα πάνω από τον αντίπαλο του, “γράφοντας” το 0-1.

Στο ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, η Αρτάκη έφτασε κοντά σε δεύτερο γκολ, έχοντας δοκάρι με τον Ντελέκο και χαμένο τετ-α-τετ με τον Μεγάλο, με την Κόρινθο τελικά να φτάνει στην ισοφάριση στο 60′ με σουτ του Χαρτσιά.