Απίστευτη φάση στη Γ Εθνική : Η μπάλα χτύπησε στο εσωτερικό στήριγμα των δοκαριών και το γκολ δε μέτρησε! (vid)

Άρης Φιλιατών και Αναγέννηση Άρτας έδιναν τη μεγάλη μάχη για την άνοδο στη Γ’ Εθνική στην 7η και τελευταία αγωνιστική του ειδικού πρωταθλήματος.

Ο Άρης Φιλιατών ήθελε νίκη με διαφορά δύο τερμάτων επί της Αναγέννησης για να πανηγυρίσει την άνοδο και μέχρι το ημίχρονο προηγούταν με 2-0. Στην επανάληψη η Αναγέννηση Άρτας μείωσε σε 2-1 και λίγο πριν τη λήξη του ματς συνέβη μία αδιανόητη φάση, με τους Φιλιάτες να βάζουν το γκολ-κατηγορία, αλλά να μη μετράει!

Τι ακριβώς συνέβη; Από απευθείας χτύπημα φάουλ η μπάλα πέρασε τη γραμμή μεν, αλλά χτύπησε στο σίδερο εντός της εστίας και εξοστρακίστηκε με δύναμη, κάτι που πιθανόν παραπλάνησε διαιτητή και επόπτη, που θεώρησαν ότι η μπάλα βρήκε στο δοκάρι. Για το γκολ αυτό, όμως, ο Άρης Φιλιατών στερήθηκε μία ολόκληρη κατηγορία!

Να σημειωθεί ότι διαιτητής ήταν ο Πέτσας (Τρικάλων) και βοηθοί οι Λεωνίδας και Αλεξόπουλος (Τρικάλων).

Όσον αφορά τον… μάστορα της εστίας, θα έπρεπε να την είχε ξηλώσει ήδη την πατέντα που κόστισε μια κατηγορία!