Σπουδαίο διπλό του ΟΦΙ των 13 παικτών στην Ηλιούπολη

Παρότι πήγε με μόλις 13 ποδοσφαιριστές στην Ηλιούπολη, ο ΟΦ Ιεράπετρας κατάφερε να φύγει με μεγάλο διπλό από επικρατώντας με 3-2.

Ο Μίλερ άνοιξε το σκορ για τον ΟΦΙ στο 34ο λεπτό και ο Μπλανκ είκοσι λεπτά μετά, στο 54′ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Ο Μπαστακός μείωσε για την Ηλιούπολη στο 59ο λεπτό, όμως, ο Βασίλης Παπαδάκης έκανε το 3-1 στο 74ο λεπτό, με τον Δημητριάδη να διαμορφώνει το τελικό σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 85ο λεπτό.

Η ομάδα της Ιεράπετρας ολοκλήρωσε τη σεζόν στην 6η θέση της Super League σε μία χρονιά με πολύ θετικό πρόσημο, παρά τις δυσκολίες που αντιμετώπισε κατά τη διάρκεια της περιόδου.

ΠΑΕ Ηλιούπολη (Νίκος Παντελής) : Πολίτης, Ζιούλης, Ντόη (56′ Χέμπερτ), Κωστόπουλος, Λαζαρίδης (56′ Γεωργιάδης), Μπαξεβάνος, Κρέτση, Δημητριάδης, Βασιλείου, Άντο, Μπαστακός

ΟΦ Ιεράπετρας (Στέφανος Ξηρόφωτος) : Τζελέπης, Κάρδαρης, Κόκας, Ζήσης, Καλλιτσουνάκης, Ίννος, Μούλερ (90′ Νεόπουλος), Μπλανκ Καζάου, Παπαδάκης Β., Τσόφλιας (46′ Παπαδάκης Φ.), Καραμπέτσος