Χαρές και πανηγύρια στη Λευκάδα, στη Super League 2 ο Τηλυκράτης!

Μεγάλες στιγμές ζει εδώ και λίγα λεπτά ο Τηλυκράτης!

Το καμάρι της Λευκάδας, πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στη Χαλάστρα κόντρα στον Καμπανιακό και κατέκτησε την 4η θέση στα μπαράζ ανόδου και τη νέα σεζόν θα αγωνίζεται στη Super League 2.

Την ίδια ώρα, ο Γιούχτας επικρατούσε με 2-0 του Αιολικού, ωστόσο η νίκη ήταν χωρίς αντίκρισμα, καθώς οι Κρητικοί μένουν εκτός…νυμφώνος.

Οι νησιώτες θα αγωνιστούν για πρώτη φορά στην ιστορία τους στο δεύτερο “σκαλί” του ελληνικού ποδοσφαίρου, σε μια ιστορική στιγμή για το συγκρότημα του Ανδρέα Παντζιαρά που τα τελευταία χρόνια, έχει καταγράψει σημαντικά βήματα προόδου.

Ο Τηλυκράτης προηγήθηκε στο σκορ με γκολ του Νιφορόπουλου μόλις στο 11ο λεπτό και με το τέρμα αυτό, προηγήθηκε στο ημίχρονο.

Ο Καμπανιακός, που είχε εξασφαλίσει μαθηματικά την παραμονή του, ισοφάρισε στο 74′ με τον νεαρό Βουτσκίδη, όμως το ισόπαλο σκορ παρέμεινε μέχρι τέλους, δίνοντας το έναυσμα για πανηγυρισμούς και στις δύο ομάδες.

Καμπανιακός (Ηλίας Σαπάνης) : Κασαπίδης, Καθάριος Π. (80′ Καλπακίδης), Ρακαβίνας (82′ Γιαννόπουλος), Σαρβανίδης, Ιγνατίδης, Πόζογλου (46′ Χατζηβασιλειάδης), Σαπουντζής, Παπακωνσταντίνου (67′ Ντότσι), Καθάριος Ν., Κεχαγιάς, Μάνιος (67′ Βουτσκίδης)

Τηλυκράτης (Ανδρέας Παντζιαράς) : Παρδαλός, Παπανίκου, Μπεκατώρος (26′ λ.τ. Καταγής), Τακίδης, Γιαννιώτης, Σκιαδάς, Περιστέρης (77′ Κυριάκης), Τεγούσης, Γκουντρουμπής (77′ Κατσής), Ζδράβος, Νιφορόπουλος