Τρομερό ντεμπούτο του Περέα με τη φανέλα της Χάνσα : Σκόραρε δύο γκολ στο 90+10’ και 90+13’! (vids)

Το ντεμπούτο του Χουάν Χοσέ Περέα με τη φανέλα της Χάνσα Ροστόκ ήταν ονειρικό!

Ο Κολομβιανός επιθετικός που πήγε δανεικός στη Χάνσα από τη Στουτγάρδη προ ημερών, μπήκε σήμερα ως αλλαγή απέναντι στην Έλβερσμπεργκ για την τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος της δεύτερης κατηγορίας της Γερμανίας.

O 23χρονος φορ πέρασε στο ματς στο 68ο λεπτό στη θέση του Ίνγκελσον και τελικά ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής! Διότι στο 10ο λεπτό των καθυστερήσεων με κοντινό τελείωμα, ο άλλοτε επιθετικός του Παναθηναϊκού και του ΠΑΣ Γιάννινα ισοφάρισε σε 1-1 για τη Χάνσα Ροστόκ.

Ωστόσο, το παιχνίδι είχε μπόλικο χρόνο ακόμα και ο Περέα με σουτ μέσα από την περιοχή εκτέλεσε τον Κριστόφ για να υπογράψει την ανατροπή για την ομάδα του, δίνοντάς της τη δεύτερη νίκη της σε τρεις αγωνιστικές.