Bundesliga : Περίπατος της Λεβερκούζεν στο Borussia-Park (vid)

Εντυπωσιακή η Λεβερκούζεν κέρδισε εκτός έδρας 3-0 την Γκλάντμπαχ και έκανε το δύο στα δύο στο πρωτάθλημα.

Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, η καταιγιστική πέτυχε δύο γκολ και είχε κι άλλες φάσεις ενώ σκόραρε και ο Τσάκα αλλά το τέρμα ακυρώθηκε για off-side.

Ο Βίκτορ Μπονιφάς ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν αυτός που στα πρώτα λεπτά του β’ ημιχρόνου τελείωσε και την αναμέτρηση διαμορφώνοντας το 0-3.

Γκλάντμπαχ (Ζεράρδο Σεοάν): Ομλέν, Σκάλι, Φρίντριχ, Ιτακούρα (88′ Ούλριχ), Βόμπερ, Βάιγκλ, Νόιχαους (67′ Ρέιτζ), Ονορά (79′ Μπόρχες), Πλεά, Ενγκουμού (67′ Χακ), Τσβανκάρα (79′ Ράνος).

Μπάγερ Λεβερκούζεν (Τσάμπι Αλόνσο): Χραντέτσκι, Κοσουνού (81′ Στάνισιτς), Τα, Ταψόμπα, Φρίμπονγκ (69′ Αρτούρ), Παλάσιος (69′ Άντριχ), Τσάκα, Γκριμάλδο, Χόφμαν (81′ Χλόζεκ), Βιρτς, Μπονιφάς (88′ Πουέρτα Μολάνο).