LaLiga : Λύτρωση στο 90+5′ με Μπέλιγχαμ για τη Ρεάλ! (vid)

Το ματς όδευε προς την ισοπαλία και την πρώτη απώλεια βαθμών της Ρεάλ για τη φετινή σεζόν, όμως ο Τζουντ Μπέλιγχαμ είχε άλλη άποψη!

Κόντρα σε μια σκληροτράχηλη ομάδα όπως η Χετάφε, οι “μερένχες” αντιπαρέταξαν ποιότητα και φαντασία, αν και χρειάστηκε ένα τέρμα στα…χασομέρια για να έρθει το 4×4.

Ο Μπόρχα Μαγιοράλ έβαλε δύσκολα στη Ρεάλ, ανοίγοντας το σκορ στο 11ο λεπτό. Η ομάδα του Χοσέ Μπαρδαλάς, που παίζει σκληρά και αρκετές φορές στο όριο του αντιαθλητικού, κράτησε το υπέρ της σκορ στο πρώτο ημίχρονο, παρά την αφόρητη πίεση από πλευράς γηπεδούχων.

Ο Κάρλο Αντσελότι έριξε στο ματς του Κρόος και Νάτσο Φερνάντεθ, με τη Ρεάλ να βρίσκει γρήγορα την ισοφάριση και συγκεκριμένα στο 2ο λεπτό της επανάληψης, με “δράστη” τον Χοσέλου.

Ακολούθησε ένα…κρεσέντο ευκαιριών για τους Μαδριλένους, που πάτησαν άπειρες φορές περιοχή, ωστόσο το γκολ που έψαχναν ήρθε στο 90+5′ με τον Μπέλιγχαμ.