Premier League : Μεγάλη νίκη της Φόρεστ στο Λονδίνο, “πεντάρες” από Σίτι και Τότεναμ (vids)

Γκολ με το…τσουβάλι στα ματς της 4ης αγωνιστικής της Premier League, με τα 10 εξ αυτών να σημειώνουν Σίτι και Τότεναμ.

Η ομάδα του Πεπ Γουαρδιόλα δυσκολεύτηκε για ένα ημίχρονο κόντρα τη Φούλαμ (1-1 το σκορ στο διάστημα αυτό), όμως στη συνέχεια πάτησε…γκάζι και έφτασε άνετα στο τελικό 5-1. Ο Έρλινγκ Χάαλαντ πέτυχε χατ-τρικ, έχοντας εξαιρετική ψυχολογία μετά και τη βράβευση του ως ο καλύτερος παίκτης του Champions League την περσινή χρονιά, με τους Άλβαρεζ και Άκε να τον ακολουθούν στο σκοράρισμα.

Σπουδαία εμφάνιση και δεύτερη θέση για την Τότεναμ. Οι “πετεινοί” είδαν την Μπέρνλι να προηγείται στο σκορ στο 4ο μόλις λεπτό, όμως αποκατέστησαν γρήγορα την τάξη και με τα τέρματα των Σον, Ρομέρο, Μάντισον, έφτασαν στο 1-3. Ο Σον μάλιστα έφτασε στο χατ-τρικ, σημειώνοντας δύο γκολ σε διάστημα τριών λεπτών (63′-66′), με τους νεοφώτιστους να μειώνουν το σκορ στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Μπράουνχιλ.

Μεγάλο “διπλό” της Νότιγχαμ στο Stamford Bridge! Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη, έχασε τον Ντανίλο με τραυματισμό λίγο πριν το ημίχρονο, όμως δεν πτοήθηκε και με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους, πήρε “κεφάλι” στο σκορ με γκολ του Ελάνγκα. Ακολούθησε μια σειρά από σημαντικές ευκαιρίες από πλευράς Τσέλσι, όμως το σκορ παρέμεινε ως έχει και έτσι η Νότιγχαμ πανηγύρισε μια μεγάλη νίκη.

Τρομερό παιχνίδι στο Community! Μπρέντφορντ και Μπόρνμουθ διαφήμισαν το ποδόσφαιρο, με τους γηπεδούχους να παίρνουν τον βαθμό της ισοπαλίας στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων, χάρη στο γκολ του Εμπουεμό.