Basket

Κύπελλο Ανδρών: Αποτελέσματα – αγώνες / pics (20/9)

Για την 1η φάση του Κυπέλλου Ελλάδος Ανδρών πραγματοποιήθηκαν σήμερα τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής με τη συμμετοχή των ομάδων από τη National League 1 και National League 2.

Αναλυτικά:

National League 1

Πρωτέας Βούλας-Εθνικός Λιβαδειάς 79-75
ΑΟ Π.Φαλήρου-ΑΟ Δάφνης 76-63
Αίολος Αγυιάς-ΑΠΑΣ Νάξου 70-75

Σάββατο 23/9

ΝΕΟ Ληξουρίου-ΑΕΝ Κηφισιάς

Τα φύλλα αγώνα :

Πρωτέας Β.-Εθνικός Λιβαδειάς 79-75

Διαιτητές: Κατσαπρακάκης-Αγγελής-Χατζημάρκος (Παπάντος)
Δεκάλεπτα: 16-15, 40-38, 63-59, 79-75
Πρωτέας Β. (Δάγλας): Παλαιοχωρίτης, Πεφάνης 14 (2), Καραμαλέγκος 9 (1), Κυρίλης 6 (2), Τσιουμπρής 13 (1), Αλμπίγιανιτς 19, Καραμαλέγκος Ηλ. 5 (1), Τζόλος 13 (1)
Εθνικός Λιβαδειάς (Μάρκου): Γαρμπής 12 (2), Καρακατσάνης 7, Μέξης 12, Κόλλιας, Ντάλλης 3, Μαράντος 17 (2), Ματζιώρης 13 (2), Καρφάκης, Δημητριάδης 11

ΑΟ Π.Φαλήρου-ΑΟ Δάφνης 76-63
Δεκάλεπτα: 21-21, 42-34, 57-52, 76-63
Διαιτητές: Κονταράτος, Σιδερής, Καψιώχας
ΑΟΠΦ (Τερζής): Σκόρδος 13(1), Βασιλειάδης, Γκάτζο 7(1), Κάπρης, Μαυραντζώτου 8(2), Φιλίππου, Σωτηράκης 22(2), Καλιανιώτης 16(1), Δούλης, Βισνιέφκσι 6, Χαϊκάλης 4, Γεωργόπουλος.
Δάφνη (Μάνος): Έξαρχος 8(2), Τζιβελέκας 12(1), Μαραγκόπουλος 6(1), Αλεξόπουλος, Καλδής 5, Πούλης 4, Κερασοβίτης, Γιούση, Ανδρεόπουλος 8, Μουστόπουλος 5, Γιαννίκος 5, Μέλιος 10(2)

Αίολος Αγυιάς-ΑΠΑΣ Νάξου Τα Φανάρια 70-75
Διαιτητές: Φασόλης-Κουτσοδήμος-Μπαβέλας (Σπυρόπουλος)
Δεκάλεπτα: 18-29, 36-38, 47-58, 70-75
Αίολος (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 8, Αλαφοδήμος, Καραπιπέρης, Νιφόρας 9 (1), Θανόπουλος 19 (3), Παπαφωτίου 22 (5), Φραντζής 7 (1), Παπανδρεόπουλος 4, Χριστόπουλος 1
Φανάρια (Ρουμελιώτης): Τσρνιτς 15 (3), Φιλοξενίδης 5, Λάκοβ 10 (2), Χαρούνι 13 (1), Γκαβασιάδης 8, Παρασκευόπουλος 12 (2), Στάθης 8, Κρανιάς 4

National League 2

ΣΚ Ιωάννινα-Αγία Βαρβάρα 56-64
Αλμυρός-ΑΕ Δόξα Πύρρου Άρτας 88-69
Δάφνη Δαφνίου-Ηλιούπολη 76-86
Σταυρούπολη-Άργος Ορεστικό 63-60
Πέρα-Δούκας 66-90
ΚΑΠ-Ακαδημία Ελευσίνας 64-68

Κυριακή 24/9

Κρόνος Αγ. Δημητρίου-ΚΟ Χολαργού

Τα φύλλα αγώνα :

Σταυρούπολη ΕΚ-Άργος Ορεστικό 63-60
Διαιτητές: Νέδογλου-Τοπαλίδης-Αναστασιάδης Π.
Δεκάλεπτα: 18-22, 33-38, 52-47, 63-60
Σταυρούπολη(Χριστοφορίδης): Τσαμπαζλής 4, Ταβλαρίδης 2, Φόρογλου 5, Φωτιάδης 2, Παπασάβογλου 11 (3), Κυλαντωνίδης 4, Καρακαλίδης, Σαββίδης, Χατζημιχαηλίδης 14, Μαυρομιχάλης, Δασκαλόπουλος 15, Γκαβέζος 6.
Άργος Ορεστικό (Κίτσιου): Φωτιάδης, Μπέλλος, Σπυρόπουλος, Τσουμάνας, Δήμου Θ. 23 (4), Σαρρής 6, Γιαμούζης 5 (1), Μαλιούρας 2, Δήμου Π. 14 (2), Παράσχος 4, Σεμερτζίδης, Κόττας 6 (1).

Ιωάννινα ΣΚ-ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας 56-64
Διαιτητές: Χάνος-Σταμπουλής-Νικολαϊδης (Καραδήμας)
Δεκάλεπτα: 9-15, 27-36, 44-52, 56-64
Ιωάννινα ΣΚ (Παπαδόπουλος): Ζώτος 10, Ιωαννίδης, Κουλουμπής 3 (1), Στύλος 2, Πολύζος 6 (2), Κουράνος, Μάντζιος 16, Χίντζιος 2, Βελώνης, Δάσκαλος 5 (1), Μπαρτζώκας 10, Τσίρμπας 2
ΜΠΑΣ Αγ. Βαρβάρας (Μυτικόπουλος): Μπαλαμπουγιούκης, Χρονόπουλος, Μαρκόπουλος 14 (1), Πρεμέτης 11 (1), Μπαλαμπουγιούκης Π. 2, Αθανασιάδης 14, Βασιλόπουλος 5, Πέπα 3 (1), Λαζαρίδης 2, Χαϊτάς, Πρασίνης 11, Μπανασάς 2

Αλμυρός-Δόξα Πύρρου Άρτας 88-69
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Αγραφιώτης Β.-Σκρίνος (Μόρφη)
Δεκάλεπτα: 18-22, 43-39, 67-52, 88-69
Αλμυρός (Ζαρονικόλας): Κοντοστάθης 12 (4), Λαππάς 24 (5), Μαμούρας 4, Μασούρας 11 (3), Κανατούλας, Μυλωνάς 6 (2), Ξηρομερήσιος, Βαλαμούτης 9 (1), Πολίτης 14 (3), Πελεκούδας 8
Δόξα Πύρρου Άρτας (Παππάς): Ιωαννίδης 6 (1), Γυφτοκώστας 3 (1), Ξιούρας 4 (1), Πρίφτι, Μπαρτζώκας 6 (1), Βασιλείου, Δόνος, Μπάλας 19, Θώδης 9, Ίλιτς 16 (1), Σταυρόπουλος 7 (1)

Δάφνη Δαφνίου-Ηλιούπολη 76-86
Διαιτητές: Καραπαπάς-Τριανταφύλλου-Ψύχας
Δεκάλεπτα: 15-24, 51-51, 68-68, 76-86
Δάφνη Δαφνίου (Στρατικόπουλος): Κυρίμης, Πιτσουλάκης 2, Μπέμπελος, Μπίλιος 10, Φραγκούλης 6, Χίνης 15 (2), Παπαδόπουλος 5 (1), Φρέσκος, Μπένος 14, Γιαννακόπουλος 8, Μιχάλογλου 16 (2), Γιαννόπουλος.
Ηλιούπολη (Βλουτής): Σπανός 9 (3), Ζανιδάκης 5 (1), Παπαδιονυσίου 10 (3), Παναγόπουλος 10 (1), Αλεξάκης, Ντόγκας, Ευαγγέλου 15, Κάτσουλος 2, Μπριασούλης 11 (3), Γιανναλέτσος 11 (2), Μαντάς 13, Πρόγκας.

Πέρα-Δούκας 66-90

Διαιτητές: Μπερέτσος-Τζιμινίδης-Αλεξόπουλος Παν.

Δεκάλεπτα: 15-20, 27-36, 47-56, 66-90

Πέρα (Χολέβας): Μπούσι 4, Κουζούκας 4 (1), Βλάχος Γ. 13 (1), Καψαρίδης 4, Δάνα 15 (2), Κακαργιάς 1, Γιαννόπουλος, Κανελλόπουλος 3 (1), Βλάχος Φ., Καρακώστας 11 (1), Δημητρίου 11, Δαλαμπέκης.

Δούκας (Γιαννακόπουλος): Μουάτσος, Σγουρός 18 (1), Μιχαλάκης, Κοψιάς 1, Αδάμος 2, Καρούζος 17 (2), Ζαβιτσάνος 4, Μαντζάκος 4, Κορομηλιάς 11 (1), Καραϊσκος 13, Αραβαντινός 18 (4).

ΚΑΠ-Ελευσίνα 64-68
Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Ανδρεόπουλος-Παπαδόπουλος Ανδ.
Δεκάλεπτα: 12-13, 33-38, 47-56, 64-68
ΚΑΠ (Κτιστάκης): Κόντος Απ., Φωτητζόγλου 5, Παπανικολόπουλος 11 (2), Στεργιάκης 14 (2), Κόντος Αθ., Λιμαντζάκης 4, Γιαννούτσος 8 (2), Μαραθάκης, Παπαθανασίου 2, Παππάς 16 (2), Παρασκευόπουλος 4, Παυλίδης, Οούντε Μπος.
Ακαδημία Ελευσίνας: Ηλιάδης, Καραμίντζος 11 (2), Λίβανος 7, Στεργίου 7 (1), Ντόσκορης 12 (3), Κοντούλης 4, Πολιτόπουλος 7 (1), Καπώνης 8 (2), Δούκας 4, Γκουαλτιέρι 6 (2), Κοντραφούρης 2.

δείτε φωτογραφίες ΕΔΩ

moserlx-gif-1
coffee-banner
loading...
error: Protected