LaLiga : Γκολ με το…τσουβάλι στο Montilivi! (vid)

Ένα ματς να το…πιεις στο ποτήρι παρακολούθησαν οι φίλαθλοι στο Montilivi αλλά και οι τηλεθεατές μέσα από τους δέκτες!

Συνεχίζει την εντυπωσιακή και παράλληλα αήττητη πορεία της στη φετινή Primera Division, όπως μαρτυράει και η επικράτησή της με το ευρύ 5-3 επί της Μαγιόρκα, για την 6η αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος.

Οι φιλοξενούμενοι έκαναν το… λάθος να προηγηθούν από το 4ο κιόλας λεπτό του αγώνα, με το εύστοχο πέναλτι του Μουρίκι, για να ακολουθήσει το «τσουνάμι» από πλευράς Καταλανών…

Είναι χαρακτηριστικό πως, μέχρι τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, το σκορ είχε διαμορφωθεί σε… 4-1, με την Χιρόνα μάλιστα να διαθέτει και τέσσερις διαφορετικούς σκόρερ!

Ακολούθησε ένα ακόμα τέρμα των γηπεδούχων στην επανάληψη, που χαλάρωσαν ωστόσο στα τελευταία λεπτά και επέτρεψαν στη Μαγιόρκα να «μαζέψει» το σκορ, για το τελικό 5-3.

Αξίζει να σημειωθεί πως με αυτό τους το «τρίποντο», η Χιρόνα σκαρφάλωσε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, με ματς περισσότερο από τη δεύτερη Ρεάλ Μαδρίτης, έχοντας πέντε νίκες και μια ισοπαλία πλέον!

Ντόβμπικ και Σάβιο είχαν από ένα γκολ και μια ασίστ, ενώ από την ομάδα των Βαλεαρίδων νήσων πέτυχε δύο γκολ ο Αμπντόν, αλλά όταν ήταν πλέον… αργά.