Γ Εθνική : Νέα ήττα της Βέροιας, παραιτήθηκε ο Αντώνης Παπατζίκος (photos+vid)

Δεν λέει να σηκώσει…κεφάλι η ομάδα της Βέροιας.

Το συγκρότημα της Ημαθίας, μετά την ήττα στη Χαλκιδική από τον Αετό Βαρβάρας, γνώρισε μία ακόμη στο πρωτάθλημα, αυτή τη φορά στην έδρα του από τον επίσης νεοφώτιστο Άρη Πετεινού.

Είναι φανερό πως χρειάζονται σημαντικές παρεμβάσεις στο ρόστερ της ομάδας και μάλιστα, θα πρέπει να βρει και προπονητή, καθώς μετά το τέλος του αγώνα, παραιτήθηκε ο Αντώνης Παπατζίκος.

Το γκολ του Λαφάρα στο 37ο λεπτό έδωσε ελπίδες στους λιγοστούς φίλους που βρέθηκαν στο Στάδιο της πόλης, όμως οι φιλοξενούμενοι (πρόεδρος του Άρη ο Βασίλης Τοροσίδης) ανέκαμψαν και όχι μόνο ισοφάρισαν αλλά πήραν τη νίκη στο τέλος με σκορ 1-3.

Τα γκολ για τους πρωταθλητές Ξάνθης σημείωσαν οι Τυριάκης (56′), Χριστοφορίδης (77′) και Εφέντης (83′).

Το φιλμ του αγώνα όπως το παρουσίασε o Πληροφοριοδότης :

11’ Ωραία μπροστινή μπαλιά του Κουτσούκη για τον Ντόγο, αυτός μπήκε από λίγο πλάγια θέση στην περιοχή και πλάσαρε από πάνω τον αντίπαλο γκολκίπερ, όμως λίγο πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ αμυντικός των φιλοξενούμενων.

23’ Μετά από γέμισμα, ο Καλαϊτζόπουλος πήρε την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι και γύρισε επικίνδυνα την μπάλα προς τον Τυριάκη, όμως ο Καντιμοίρης έδιωξε σωτήρια.

29’ Σέντρα του Σιδηρόπουλου από δεξιά, ο Τυριάκης ανενόχλητος πλάσαρε αλλά έστειλε την μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Καντιμοίρη!

37’ Ο Λαφάρας με κοντινό πλασέ, έπειτα από σύγχυση στα αντίπαλα καρέ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 1-0!

38’ Πλασέ του Κουτσούκη από πλάγια θέση, η μπάλα έφυγε άουτ.

42’ Κεφαλιά του Σιδηρόπουλου από το ύψος του πέναλτι, δεν είχε δύναμη και μπλόκαρε ο Καντιμοίρης.

50’ Καλό σουτ του Σιδηρόπουλου λίγο έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Καντιμοίρη.

54’ Πλασέ του Ντόγου μέσα από την περιοχή και λίγο πλάγια θέση, η μπάλα ψηλά άουτ.

56’ Ο Τυριάκης με δυνατό σουτ από το ύψος του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, γράφοντας το 1-1.

58’ Σέντρα του Ντόγου από αριστερά, ο Μεληκιώτης δεν μπόρεσε να σκοράρει από πλεονεκτική θέση.

59’ Σουτ του Τερζή από πλάγια θέση, διώχνει σε κόρνερ σωτήρια ο Αθανασίου.

69’ Η μπάλα “σταμάτησε” στο οριζόντιο δοκάρι της Βεροιώτικης εστίας, μετά από σέντρα από αριστερά και κεφαλιά του Τσέκου!

70’ Ο Τυριάκης βγήκε τετ-α-τετ με τον Καντιμοίρη αλλά υπό πίεση πλάσαρε άστοχα.

77’ Ωραία μπροστινή μπαλιά του Τουργαΐδη για τον Χριστοφορίδη, αυτός απέναντι από τον Καντιμοίρη με σουτ έγραψε το 1-2!

83’ Βαθιά μπαλιά προς τον Εφέντη, ο οποίος ξέφυγε από αντίπαλό του, μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα τον Καντιμοίρη, γράφοντας το 1-3!

δείτε φωτογραφίες στο pliroforiodotis.gr

ΝΠΣ Βέροια (Αντώνης Παπατζίκος) : Καντιμοίρης, Γράτσιανος (82’ Αδαμίδης), Κουτσούκης, Τζημογιάννης, Γαλόπουλος (82’ Καφτηράνης), Παναγιωτίδης (82’ Ντέλλας), Ντόγος, Τερζής (63’ Μιχαηλίδης), Κετόγλου (54’ Βασιλακάκης), Μεληκιώτης, Λαφάρας

Άρης Πετεινού (Ανέστης Νεοφυτίδης) : Αθανασίου, Δασκαλάκης, Παπαδόπουλος, Σαρηγιαννίδης, Σιδηρόπουλος (72’ Ασλανίδης), Εφέντη, Τσέκος (87’ Μελισσόπουλος), Τυριάκης (72’ Στριγκώνης), Γιαννακός (65’ Χριστοφορίδης), Καλαϊτζόπουλος (87’ Αμανατίδης), Τουργαϊδης