LaLiga : “Καρέ” η Ρεάλ, πέρασε από το Mirandilla η εντυπωσιακή Χιρόνα (vids)

Με τον Τζουντ Μπέλινγκχαμ να σκοράρει δις, η Ρεάλ Μαδρίτης διέλυσε την Οσασούνα με 4-0.

Αυτό ήταν το τέταρτο διαδοχικό τρίποντο σε όλες τις διοργανώσεις για τους Μαδριλένους, που έπιασαν ξανά κορυφή στο ισπανικό πρωτάθλημα. Στους 24 πόντους πλέον η Ρεάλ, με τη Χιρόνα να ακολουθεί στους 22.

Άλλη μια μέρα στη δουλειά για τον Τζουντ Μπέλινγκχαμ, που έστειλε δύο φορές την μπάλα στα δίχτυα της Οσασούνα.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο ματς, ανοίγοντας το σκορ στο 9ο λεπτό. Μετά από ωραία συνεργασία των Μόντριτς και Καρβαχάλ, ο Τζουντ έγραψε το 1-0 με ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή.

Οι Μαδριλένοι έχαναν τη μία φάση πίσω από την άλλη, με τον Άγγλο να δίνει ξανά τη λύση στο 54′: Κοντινό πλασέ ανάμεσα στα πόδια του Σέρχιο Ερέρα και 2-0 η Ρεάλ.

Η βασίλισσα δεν άφηνε το πόδι από το… γκάζι και στο 64′, ο Βινίσιους ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Μάλιστα, δεν έμεινε μόνο εκεί. Έξι λεπτά αργότερα, βρήκε με υπέροχο τρόπο τον Χοσέλου, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό 4-0 για τη Ρεάλ.

Νωρίτερα, η Χιρόνα πανηγύρισε ένα σπουδαίο διπλό στην έδρα της Κάντιθ (1-0) πετυχαίνοντας παράλληλα την 7η νίκη της στο πρωτάθλημα.

Οι γηπεδούχοι έμειναν με δέκα παίκτες μόλις στο 10′ μετά την απευθείας κόκκινη κάρτα του Ματσίς. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης το πέτυχε ο Αλέιξ Γκαρσία στο 59′ μετά από ασίστ του Κούτο.