Το δεύτερο ημίχρονο, καταλύτης στη νίκη του Φιλίππου Βέροιας! (photos)

Συγκεντρωμένος για ακόμη μια φορά στον στόχο του, ο Φίλιππος Βέροιας κατάφερε να επιβληθεί επί του Λεύκιππου στην Ξάνθη.

Το εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο έδωσε τη νίκη με 62-55 στην ομάδα της Ημαθίας, που έκανε παράλληλα το 2/2 στον 3ο όμιλο της National League 1.

Ο αγώνας ξεκίνησε με ένα ισορροπημένο πρώτο δεκάλεπτο, το οποίο έφερε και ένα μικρό προβάδισμα για τον Φίλιππο (17-19). Ωστόσο, αμφότερες οι ομάδες συνέχισαν με χαρακτηριστικά αστοχία μέχρι το φινάλε του ημιχρόνου, με τον Λεύκιππο να προηγείται με 28-27.

Η συνέχεια ανήκε στους παίκτες του Ευθύμη Κοθρά, οι οποίοι ήταν πιο παραγωγικοί επιθετικά και ιδιαίτερα σταθεροί αμυντικά και κατάφεραν να “χτίσουν” μια διαφορά, την οποία έφτασαν στους +7 και το τελικό σκορ στο 62-55.