Επιστροφή στις επιτυχίες για τον Παναθηναϊκό Β, 1-0 το Αιγάλεω

Νικηφόρο αποτέλεσμα μετά από τις συνεχόμενες ήττες πήρε ο Παναθηναϊκός Β επί του Αιγάλεω με σκορ 1-0 για την 6η στροφή του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η αναμέτρηση ξεκίνησε ιδανικά για τους γηπεδούχους, οι οποίοι ένα λεπτό μετά τη συμπλήρωση του πρώτου δεκάλεπτου βρήκαν το δρόμο προς τα δίχτυα με τον Γιώργο Τουρκοχωρίτη.

Οι παίκτες του Αιγάλεω, μετά το… σοκ του γκολ στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού προσπάθησαν ν’ αντιδράσουν, όντας άτυχοι στο σουτ του Γκάβριτς το οποίο σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Λίλο.

Το 1-0 έμεινε στο ημίχρονο, με τις δύο ομάδες να επιστρέφουν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο 45λεπτο χωρίς να δημιουργούν κάποια σοβαρή απειλή για την αντίπαλη εστία. Το τέλος της αναμέτρησης βρήκε τον Παναθηναϊκό Β’ να πανηγυρίζει το τρίποντο μετά από τρεις συνεχόμενες ήττες.

Παναθηναϊκός Β (Σωτήρης Αντωνίου): Λίλο, Σιδεράς, Βουτσάς, Αθανασακόπουλος, Μαρτίνης, Κυριόπουλος (68′ Καλοσπάμης), Κρυπαράκος, Προδρομίτης, Τουρκοχωρίτης, Καραμπάς (58′ Συμελίδης), Μπιλάλ (68′ Νταμπίζας)

Αιγάλεω (Ντράγκαν Τζουγκάνοβιτς): Κατσιμήτρος, Τάμπας, Παυλάκης (60′ Μπλάκσον), Ζιούλης, Ευαγγέλου, Καμαρά (60′ Ραμίρεζ), Κωνσταντακόπουλος, Βάρκας (78′ Ζυγκερίδης), Κολλάς (60′ Σταμένκοβιτς), Ναζίμ, Γκάβριτς (46′ λ.τ. Νταβιώτης)