Βαθμολογική…ανάσα για τον Καμπανιακό, 1-0 τον Απόλλωνα Πόντου

Τη δεύτερη φετινή νίκη του στο πρωτάθλημα της Super League 2 πέτυχε ο Καμπανιακός, ο οποίος υποδέχτηκε τον Απόλλωνα Πόντου στο γήπεδο του Μακεδονικού στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής.

Οι “κόκκινοι” της Χαλάστρας ανέλαβαν τα ηνία του παιχνιδιού από την έναρξή του, ήλεγχαν πλήρως τον ρυθμό του και μετέφεραν την πίεση στο αμυντικό τρίτο των φιλοξενούμενων δημιουργώντας επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά στην αντίπαλη εστία. Παρόλα αυτά κάτι τους έλειπε στην τελική ενέργεια ώστε να σκοράρουν και να διώξουν το άγχος από τα πόδια τους. Έτσι το πρώτο 45λεπτο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 0-0.

Στο δεύτερο μέρος η εικόνα δεν άλλαξε με τους ποδοσφαιριστές του Ηλία Σαπάνη να συνεχίζουν τον επιθετικό τους μονόλογο και να βρίσκουν το γκολ τελικά στο 66ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Πόζογλου. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα ο Καμπανιακός διαχειρίστηκε το υπέρ του σκορ, είχε ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματά του και δεν απειλήθηκε ουσιαστικά από τον αντίπαλο του.

Το τελικό σφύριγμα της λήξης βρήκε τους γηπεδούχους να πανηγυρίζουν την κατάκτηση των τριών βαθμών της νίκης που τους φέρνει πλέον στην έβδομη θέση του βαθμολογικού πίνακα έχοντας λιγότερα παιχνίδια σχεδόν από όλες τις ομάδες που βρίσκονται από πάνω τους.

Καμπανιακός (Ηλίας Σαπάνης): Γιακουμής, Φροσύνης, Μπούσης, Παπαστεριανός, Προσκυνητόπουλος, Σαρβανίδης, Τότσκα (Καθάριος Ν) Έππας, Πόζογλου (Γαρύφαλλος) Μάνιος (Βοσκόπουλος), Γιουκούδης

Απόλλων Πόντου (Σιρίλ Καλί) : Κίναλης, Καλογέρης, Τζαλόσι, Αμπουντού, Αμαραντίδης, Λαμπίρης, Ντε Τομάς, Μουμίν, Κάρδαρης, Αγουάδο, Καζάου