Γ Εθνική : Μοιρασιά στο εξ αναβολής της Μυκόνου (vid)

Μύκονος και ΠΑΟ Βάρδας είχαν από ένα ημίχρονο και μοιραία αναδείχτηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Αν και το ματς ξεκίνησε με τους φιλοξενούμενους να δείχνουν διάθεση να πιέσουν, όμως οι Μυκονιάτες ανέβασαν ρυθμό και πίεζαν προκειμένου να σκοράρουν. Το 1ο τέρμα του αγώνα πέτυχαν οι φιλοξενούμενοι στο 20΄όταν μετά από κόρνερ και γέμισμα στη μεγάλη περιοχή ο Μικελάτος βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας και έστειλα την μπάλα στα δίχτυα.

Στο 2ο ημίχρονο η ομάδα του Χαράλαμπου Παναγούλη ανέβασε ρυθμό και έφτασε αρκετές φορές στο γκολ χωρίς όμως να καταφέρει να το πετύχει. Η ισοφάριση ήρθε στο 55′ μετά από εκτέλεση πέναλτι του Πινέιρο, από εκείνο το σημείο η ομάδα της Μυκόνου συνέχισε να πιέζει χωρίς να καταφέρει να σκοράρει κάποιο τέρμα.

ΑΕ Μυκόνου (Χαράλαμπος Παναγούλης): Φαρμάκης, Σπυρόπουλος, Κέμπε, Αρκούδας, Πούλος, Τράκας, Ζγκούρι, Μουρίκι, Παπαδόπουλος (79′ Γιαννόπουλος), Πινέιρο (79′ Ντουσάι), Καλογεράς (72′ Πάγια)

ΠΑΟ Βάρδας (Ηλίας Φωτόπουλος): Βορύλλας, Λιόσης (87′ Τσεκούρας), Κοτσώνης, Δημήτριος, Παπασπηλιόπουλος, Κούστα, Μικελάτος, Λαθύρης (65′ Κόκα), Διονυσόπουλος, Πλαστουργός, Θεοφάνης, Μαστραντωνάκης