Δεν βάζει…φρένο ο Γιακουμάκης, σκόραρε ξανά και μοίρασε δύο ασίστ! (vid)

Ασταμάτητος και ανίκητος στο MLS ο Γιώργος Γιακουμάκης.

Ο Έλληνας άσος ήταν για άλλη μια φορά καταλυτικός για την Ατλάντα, καθώς με ένα γκολ και δύο ασίστ, οδήγησε την ομάδα του στην πολύ σημαντική νίκη με 4-2 απέναντι στους Κολόμπους Κρου, στο δεύτερο ματς των playoffs του MLS.

Ο Έλληνας φορ που άφησε πίσω του τον Μέσι στο βραβείο για τον καλύτερο «rookie» της σεζόν, άνοιξε το σκορ στο 38ο λεπτό, πριν δημιουργήσει για το 2-1 του Σίλβα. Ο Γιακουμάκης ήταν και πάλι αυτός που «έφτιαξε» γκολ για την ομάδα του, καθώς στο 83ο λεπτό, έδωσε πάσα πάρε-βάλε στον Μοσκέρα για το 3-1.

Η Ατλάντα Γιουνάιτεντ επικράτησε με το εμφατικό 4-2, ισοφάρισε έτσι σε 1-1 τη σειρά, η οποία θα κριθεί στο τρίτο και τελευταίο παιχνίδι που θα δώσει η ομάδα του Γιώργου Γιακουμάκη με τους Κολόμπους Κρου.