Serie A : Εύκολα και γρήγορα η Μίλαν |HIGHLIGHTS

Η Μίλαν νίκησε με 3-1 τη Φροζινόνε, πρόσφερε θέαμα στους φίλους της που γέμισαν το San Siro και μείωσε τη διαφορά από την κορυφή στους τέσσερις βαθμούς.

Το πρώτο ημίχρονο δεν ήταν καθόλου καλό, τουλάχιστον μέχρι να φτάσουμε στο τελευταίο δεκάλεπτο. Στο 35′ το σουτ του Μούσα σταμάτησε στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Τουράτι για να έρθει το 1-0 οκτώ λεπτά αργότερα με τον Γιόβιτς. Ο 25χρονος Σέρβος αντέδρασε πιο γρήγορα απ’ όλους, ανοίγοντας από κοντά το σκορ.

Με το που ξεκίνησε το δεύτερο μέρος, ήρθε και το δεύτερο γκολ των «ροσονέρι». Από βολέ του Μενιάν, ο Πούλισικ έκανε ωραία ενέργεια και πλασέ για το 2-0. Από εκτέλεση κόρνερ του Γιόβιτς, ο Τομόρι έκανε το 3-0 στο 74ο λεπτό, δίνοντας διαστάσεις στη νίκη της ομάδας του Στέφανο Πιόλι.

Η Φροζινόνε, από την άλλη, γνώρισε την πέμπτη σερί εκτός έδρας ήττα της, καταφέρνοντας απλά να μειώσει με τον Μάρκο Μπρεσιανίνι, που είχε περάσει ως αλλαγή, στα τελευταία λεπτά.