Στην 5η θέση η Ηλιούπολη, 2-0 το Αιγάλεω

Σημαντικό τρίποντο για την Ηλιούπολη κόντρα στο Αιγάλεω, που φέρνει την ομάδα του Σούλη Παπαδόπουλου στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Η Ηλιούπολη ξεκίνησε δυναμικά το παιχνίδι πιέζοντας το Αιγάλεω από τα πρώτα λεπτά. Στο 9′ σε λανθασμένο γύρισμα της μπάλας από τους φιλοξενούμενους ο Παντελίδης κλέβει την μπάλα κάνει μια πολύ ωραία ενέργεια, με το πλασέ του να περνάει ελάχιστα εκτός. Στο 15′ μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ για την Ηλιούπολη είχε ο Ράμος, που εκτέλεσε ένα δυνατό σουτ λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι των φιλοξενούμενων. Στο 35′ ο Βασιλούδης κερδίζει την μπάλα και κάνει το πλασέ το οποίο απείλησε την εστία του Τσιμόπουλου, αλλά το 0-0 παρέμεινε και στην ανάπαυλα του παιχνιδιού.

Το δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Σούλη Παπαδόπουλου δεν άργησαν να απειλήσουν την εστία του Αιγάλεω, καθώς μόλις στο 53′ ο Βασιλούδης βγήκε τετ-α-τετ με τον Τσιμόπουλο να διώχνει σε κόρνερ. Λίγα λεπτά μετά στο 58′ σε μια φάση μέσα στη μικρή περιοχή των φιλοξενούμενων η κεφαλιά του Παντελίδη βρήκε στο δοκάρι και επέστρεψε σε πόδια παικτών της Ηλιούπολης, επιτρέποντας στον Μπαστακό να κάνει το 1-0 με πλάσε.

Δύο λεπτά μετά στο 60′ ο ρέφερι Ανδρικόπουλος υπέδειξε πέναλτι για χέρι του Νταβιώτη. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Παντελίδης ο οποίος και διαμόρφωσε το 2-0.

ΠΑΕ Ηλιούπολη (Σούλης Παπαδόπουλος) : Περιστερίδης, Τοπάλ, Φουρλάνος, Μπουσάι, Ασίγκμπα (90′ Λατινοβιτς), Γκοτσούλιας, Παντελίδης (87′ Κρέτση), Μπαστακός (90′ Μαντιτς), Φρίμπονγκ (87′ Αντο), Ράμος, Βασιλούδης (69′ Τσαφταρίδης)

Αιγάλεω (Ντράγκαν Τζουκάνοβιτς) : Τσιμόπουλος, Πέτκοβιτς (66′ Τάμπας), Μπλάκσον, Ζιούλης, Ευαγγέλου, Καμαρά (66′ Μπάλλας), Βάρκας (76′ Μπάμπης), Κωνσταντακόπουλος, Κολλάς (57′ Σταμένκοβιτς), Ραμίρεζ, Γκάβριτς (57′ Τάμπας)