Premier League : Αρνείται ακόμη και την ισοπαλία η Άρσεναλ, 3-4 στο Kenilworth Road με γκολ στο 90+7′! (vid)

Η φετινή Άρσεναλ έχει “μέταλλο”. Και το δείχνει σε κάθε παιχνίδι. Το έδειξε και σήμερα σε ένα παιχνίδι που “στράβωσε” για τα καλά!

Το ρολόι έδειχνε το 90+7′ και οι “κανονιέρηδες” είδαν την εξαιρετική σήμερα Λούτον να “γυρίζει τούμπα” το ματς στο 57′ κάνοντας το 3-2.

Ο Κάι Χάβερτς απάντησε άμεσα και τρία λεπτά ισοφάρισε, για να ακολουθήσει ένα ματς “γκραν γκινιόλ”, με την Άρσεναλ να επιτίθεται κατά ριπάς για να κάνει τη δική της ανατροπή.

Και το έκανε έτσι ώστε να υπάρχει σασπένς! Στο 90+7′ και ενώ όλα έδειχναν πως θα ερχόταν η γκέλα, βρέθηκε ως από μηχανής Θεός ο Ντέκλαν Ράις να σκοράρει και να αναγκάσει τους συμπαίκτες του να τον…πνίξουν στους πανηγυρισμούς!

Για την ιστορία του ματς, οι «κανονιέρηδες» πήραν το προβάδισμα στο 20’ με τον Μαρτινέλι, ωστόσο ισοφαρίστηκαν μετά από πέντε λεπτά με γκολ του Όσο. Παρ’ όλα αυτά, οι Λονδρέζοι ανέκτησαν το κεφάλι στο σκορ με τον Ζεσούς πριν το ημίχρονο (45’).

Οι νεοφώτιστοι ωστόσο δεν… ένιωθαν και εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη του Ράγια, ανατρέποντας τα δεδομένα με Αντεμπάγιο (49’) και Μπάρκλεϊ (57’)!

Η απάντηση ήρθε άμεσα από τον ανεβασμένο Χάβερτς (60’), με το σκορ να… κολλά εκεί για αρκετή ώρα, μέχρι να χτυπήσει στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων με κεφαλιά ο Ράις, για να λυτρώσει την ομάδα του.