Α1 Γυναικών : Άνετα νίκη στον Κορυδαλλό για τον ΠΑΟΚ

Με νίκη συνέχισε τις υποχρεώσεις του στην Α1 Χάντμπολ γυναικών ο ΠΑΟΚ, επικρατώντας στον Κορυδαλλό του τοπικού ΑΟΑΟΔ με 25-48, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, ο Δικέφαλος έδειξε από νωρίς τις διαθέσεις του, και με όπλο του την καλή άμυνα και το γρήγορο τρανζίσιον, άνοιξε γρήγορα τη διαφορά του αγώνα μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στη γηπεδούχο ομάδα. Η λήξη του πρώτου ημιχρόνου, τον βρήκε προηγούμενο με 13-28.

Το δεύτερο ημίχρονο, είχε ανάλογη εικόνα με αυτή του πρώτου, με τον Δημήτρη Πελεκίδη να δίνει χρόνο σε όλες τις αθλήτριες, οι οποίες με τον ίδιο ζήλο και αγωνιστικότητα αύξαναν σταδιακά τη διαφορά, μέχρι και το τελικό 25-48.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-9, 10-15, 10-19, 11-22, 13-28 (ημχ), 13-31, 14-35, 16-38, 18-42, 21-43, 25-48
Διαιτητές: Μπράμου- Στασινού, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 1/1-4/5

ΑΟΑΟΔ Κορυδαλλού (Δωροθέου): Σκάλα, Διακογιάννη 5, Ν. Μαυρογεώργη, Καραγιάννη, Σιτόγλου, Ζ. Μαυρογεώργη 1, Μυλωνά 1, Τσιάπα, Λυτρίβη 5, Μπαμπέ 1, Χριστοδούλου 1, Μανιά 4, Σαραντάκου 4, Ταβλαρίδη 3, Παρέσογλου

ΠΑΟΚ (Πελεκίδης): Τσικνάκη, Κερλίδη 2, Βράντσιτς 1, Καπρινιώτη, Σαμολάδα 7, Μουράτοβιτς 5, Σεβδίλη 9, Ζενέλι 5, Μποριζόφσκα 1, Γρμπάσεβιτς, Κουλούρη 6, Μπουράτο 1, Μπουράτο 1, Μιλόγεβιτς 5