Premier League : Απίστευτη αντίδραση της Γιουνάιτεντ, “γύρισε” από το 0-2! (vid)

Τρομερό ματς το τελευταίο χρονικά της Boxing Day, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής της Premier League.

Η Άστον Βίλα έβαλε σε ακόμη μεγαλύτερο προβληματισμό την έτσι κι αλλιώς σε δυσμένεια Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, παίρνοντας προβάδισμα δύο τερμάτων στο Old Trafford με τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.

Στο δεύτερο όμως όλα άλλαξαν! Οι “κόκκινοι διάβολοι” εμφανίστηκαν με άλλο…προσωπείο και από τα πρώτα λεπτά, έδειξαν αποφασισμένοι να αλλάξουν τη μοίρα τους. Κι αν στο 50′ το γκολ του Γκαρνάτσο ακυρώθηκε από το VAR, δεν έγινε το ίδιο στο 59′, μετά την ασίστ του Ράσφορντ.

Σαν να μην έφτανε αυτό για τη Βίλα (είχε προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο με τα γκολ των ΜακΓκιν (21′) και Ντεντόκερ (26′), στο 71′ ο Γκαρνάτσο και πάλι έφερε το ματς στα ίσια, μέσα σε πανζουρλισμό στις κερκίδες του Old Trafford.

Το γκολ όμως που…απογείωσε τους πάντες ήρθε στο 82′ από τον Ράσμους Χόιλουντ, ο οποίος “έγραψε” το 3-2 αλλά και την απόλυτη ανατροπή για τη Γιουνάιτεντ, που ανέβηκε στην 6η θέση!